Metallica ve Lou Reed'ten Yeni Albüm “Lulu”

Metallica ve Lou Reed'ten Yeni Albüm “Lulu” Galeri

Efsanevi Amerikalı heavy metal grubu Metallica, Lou Reed ile işbirliği yaptığı yeni albüm Lulu'yu 31 Ekim'de piyasaya sürecek. En son 2008 yılında “Death Magnetic” albümünü piyasaya sürmüş olan grup üç yılın ardından yeni bir albüm çalışması ile hayranları ile buluşuyor. “Lulu” Adlı Albümün Esin Kaynağı Frank Wededkind'in Oyunları

Metallica geri dönüyor!

Metallica geri dönüyor!

31 Ekim'de çıkacak olan 'Lulu' adlı albümün, Alman dışavurumcu oyun yazarı Frank Wededkind'in oyunlarından esinlendiği açıklandı. Taraf'ın haberine göre; yapılan açıklamada, Wededkind'in 'Lulu Oyunları' olarak bilinen 'Dünyanın Ruhu' ve 'Pandora'nın Kutusu' adlı oyunlarının tacize uğramış genç bir dansçının hayatını ve ilişkilerini incelediği ve oyunların basıldığı 1900'lü yıllardan bu yana bir sessiz filme, bir operaya ve sayısız sanat yapıtına esin verdiği belirtildi.

Metallica

1981 yılında Lars Ulrich tarafından kurulan gurup, 80 yılların en iyi ve en ilham verici metal gruplarından birisi olarak kabul edilmektedir. Tüm dünyada yüz milyon albüm satışı bulunan grubun üyeleri; Lars Ulrich, James Hetfield, Kirk Hammet, Robert Trujilo. Vokalisti ve ritm gitaristi (James Hetfield) ve davulcusu (Aynı zamanda grup kurucusu olan Lars Ulrich) kurulduğu günden bu yana değişmemiştir. Grup, Metallica'nın ünlü olmasına ve grubun müzik alanında doğuşunu gerçekleştirmesine büyük destek olan bas gitar ve geri vokalisti Clifford Lee Burton'u trafik kazası sonucu kaybetmiştir. Bu olay her ne kadar grubu çok sarssa da Metallica yoluna devam etmiştir. Cliff Burton yerine 2000 li yıllara kadar yerine Jason Newsted gruba katılmıştır. Şuanda ise bas gitar ve geri vokalist görevini 2003'ten bu yana Robert Trujilo üstlenmiştir. Grup, 1983'ten bu yana dokuz albüm çıkarmış ve şuanda da Lou Reed ile işbirliği yaptığı yeni albümünü piyasaya çıkarmaya hazırlanmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları