Goethe'nin İlk Aşkı Vizyona Girdi!

Goethe'nin İlk Aşkı (Young Goethe in Love) Vizyona Girdi!


16 Eylül'de “Goethe'nin İlk Aşkı”, orijinal adı ile “Young Goethe in Love” filmi vizyona girdi.

“Goethe'nin İlk Aşkı” (Young Goethe in Love) Filminin Konusu


Film, Goethe'nin gençlik yıllarında sanat hayatına başlamazdan önceki aşk hikayesini konu almaktadır ve bu aşk hikayesi onun için sanat hayatında daha sonraları ilham kaynağı da olmuştur. Goethe'nin aşk hikâyesini konu alan “Goethe’nin İlk Aşkı / Young Goethe in Love” filmi, Johann Goethe'nin yüksek mahkemede çalışması için babası tarafından küçük bir kasabaya gönderilmesi ile başlıyor. Hukuk sınavlarından geçememesi nedeni ile bu küçük kasabaya gönderilen Johann, çalıştığı yerde amiri Kestner ile arkadaş olur. Johann bir taraftan da boş zamanlarını şiir yazarak geçirmektedir. Johann bir gün çekici ve çok güzel bir kız olan Lotte'ye aşık olur ve bir anda ayakları yerden kesilir. Ancak sadece Johann değil, aynı zamanda Johann'ın amiri Kestner de Lotte'ye karşı hisler beslemektedir. Fakat Kestner'in Lotte'ye karşı beslediği bu hisler üçünün de hayatını mahvedecektir. Bu aşk, bir gün Goethe'nin şaheserlerinden biri olan “Genç Werther'in Acıları”na ilham kaynağı olacaktır.

“Goethe'nin İlk Aşkı” (Young Goethe in Love) Filminin Fragmanı“Goethe'nin İlk Aşkı” (Young Goethe in Love) Filminin Oyuncuları


Alexander Fehling, Miriam Stein, Moritz Bleibtreu, Volker Bruch, Burghart Klaußner. Yönetmenliğini Philipp Stölzl'ün yaptığı bu dram filmi 16 Eylül itibari ile vizyona girmiş bulunmaktadır. Aşk ve dramseverlere bu filmi kaçırmamalarını kesinlikle tavsiye ederiz.
 

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları