22 Ayar Bilezik Gram Fiyatı: Altın Bilezik Fiyatlaru ve Modelleri

22 Ayar Bilezik Gram Fiyatında Avantaj Galeri

Altın geçmişten günümüze bayanlarımız için zenginliğin en büyük sembollerinden biri olmuştur. Kadınlarımızın zevkle kullandıkları takılar, aksesuar amacıyla kullanıldığı gibi yatırım amacıyla da kullanılmaktadır. Fiyatı ilk bulunduğu günden beri yüksek olan bu maden, gram üzerinden satılmaktadır. Gram fiyatı bazen her gün değişebilmektedir. Çeşitli madenlerden üretilen takılar bayanların vazgeçemediği aksesuarların başında gelmektedir. Özelikle 22 ayar bilezikler kadınların en çok kullandığı takıların başında gelmektedir. Bu ürünlerin gramları aynı olmakla birlikte ağırlıkları farklı olmakta, bu nedenle satış bedelleri birbirine benzememektedir. Değişik tasarımlarla hazırlanan 22 ayar bilezik gram fiyatı işçilik işin içine girdiğinde de farklı olmaktadır. Bu maden, parıltısı, sarı rengi ve yıllar geçse de kaybetmediği değeriyle insanların baş tacı olmuştur. Geçmişte ilk çağlardan itibaren kullanılan altın, M.Ö. 3200 yılında Mısırlılar tarafından para olarak kullanılmıştır. İki binli senelere gelindiğinde ise ziynet eşyası olarak kullanımı başlamıştır. Bu değerli element tarihte zenginliğin sembolü sayılmış ve birçok medeniyet bu madenin yataklarına sahip olabilmek amacıyla savaşlar yapmıştır. Ticaret hayatına ilk girişi, M.Ö. 550 tarihinde, Lidya Kralı Krezos sayesinde olmuştur. Süs eşyası olarak kullanımı ise dördüncü yüzyılda olmuştur. Bizde süs eşyası olarak kullanımı İslamiyet sonrasına rastlamaktadır. Bu değerli elementin ülkemizde de maden yatakları bulunmakta ve çıkarılışı siyanür ile yapılmaktadır. Bu illerimiz; Antakya, Balıkesir, Kütahya, Mersin, Bursa ve İzmir çevreleridir. Bu ürünün 14 ayar, 18 ayar, 22 ayar ve 24 ayar olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Ayar derecesi ise bu elementin içine katılan bazı madenlerle belirlenmektedir. Bunlar bakır, platin, çinko, gümüş ve nikeldir. Bu elementlerin çok katılması ayarını ve satış bedelini düşürmektedir. 22 ayar olanları ise neredeyse saf olanlarıdır. Bu yüzden de bunlar özellikle yatırım amacıyla satılmaktadır.

Takı Tasarımında Şık Ayrıntılar

22 ayar bilezik, kadınların ziynet eşyası olarak en çok satın aldıkları üründür. Bilezikler genelde düğün törenlerinde geline en çok takılan ürün olarak da bilinmektedir. Bu özel günde akrabalar ve yakınlar takı takmak için birbirleriyle yarışa girerler. Sonra da konusunu ederler ve mutlu olurlar. Çünkü bu ürün her an paraya çevrilebilmektedir. Gram fiyatı günlük piyasaya göre belirlenen bilezikler, genelde sürekli yükseliş içerisindedir. Altın satışları ağırlık ve işçilik üzerinden ücretlendirilmektedir. Bazen aynı ağırlıkta olan iki bileziğin fiyatları birbirinden farklı olabilmektedir. Çünkü işin içerisinde gram fiyatından başka işçilik de girecektir. Mesela burma olanlarının gram fiyatları işçilikte katıldığında diğerlerine göre daha pahalı olacaktır. 22 ayar bileziklerin günümüz kuyumculuk piyasasında pek çok şekli ve modeli satışa sunulmaktadır. Tekli, ikili ve üçlü Adana burma, klipsli modelleri, tel bilezikler ve kalın olanları. O kadar çok değişik model vardır ki satın alırken zorlanabilirsiniz. Özellikle Anadolu kadınlarının kolları bu tür takılarla doludur ve bir o kadarı da yastık altında saklıdır. Altın kadının en büyük güvencesidir. Bu ürün yatırım olarak düşünüldüğünde kesinlikle 22 derecede olanları alınmalıdır. Eğer yatırım aracı olarak görmüyorsanız, daha düşük ayarlarını tercih edebilirsiniz.

22 Ayar Bilezik Gram Fiyatında Online İndirim Avantajları

Altın takı tasarımları mücevher mağazalarından kolaylıkla bulunabilir. Ancak bu mağazalar belli sayıda takı bulundurmaktadır ve satış bedelleri hemen hepsinde aynıdır. Online alışveriş sitelerinde ise yüzlerce farklı model bulunmaktadır. Üstelik alışveriş siteleri bu ürünlerle ilgili indirim kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanyalar takip edildiğinde çok şık bir takı uygun bir bedele satın alınabilir. Ödemeler de kredi kartına taksitle yapılabilmektedir. Verilen siparişler adrese güvenlik sertifikası ile birlikte gönderilmektedir. Ürünün tasarımı ya da işçiliği beğenilmediğinde iade etme imkanı da bulunmaktadır. Bu tasarımları Altın Çarşı, Bella Gloria gibi online alışveriş sitelerinde bulmak mümkündür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Altın Çarşı
  • Bella Gloria
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları