Windows 8 detayları...

Windows 8 detayları... Galeri

Windows 8 kapılarını açıyor!

Windows 8 tanıtım!Microsoft'un dokunmatik ekranlara uyumlu yeni sistemi Windows 8; performansıyla ve çok yönlü haliyle Windows kullanıcılarına bambaşka bir dünyanın kapılarını açıyor! Microsoft Windows 8'in önündeki perdeyi California 'BUILD' etkinliğinde kaldırdı. Yazılım devi, işletim sisteminin bilinmeyen detaylarını tüm dünyaya duyurdu.

Windows 8'in farkı nedir?


Windows 8 önceki windows'lardan ekranlı tabletlerde de çalışmak üzere tasarlanması. Yeni işletim sistemi hız ve performans konusunda yine oldukça başarılı. Metro arayüzü, dokunmatik ekranı desteklemesi, yüksek performansı ve uygulama dükkanı Windows App Store ile bambaşka bir dünyadan bahsediyor Windows 8.
Peki yeni işletim sistemiyle ilgili en önemli noktalar hangileri?


Windows 8 sadece dizüstü ve masaüstü makinelerde çalışmak üzere dizayn edilmedi. Dünya artık değişti ve her işin içinde bir tablet var. Tabletlerin içinde de Windows 8 bulunyor!

Tabletlerle de uyumlu olması için Microsoft Metro arayüzünü de yeni işletim sistemi ile birlikte sunuyor. Kullanıcılar Metro ya da emektar masaüstü görünümünü tek bir dokunuş ya da tık ile seçebilecekler. Bunun nedeni Windows 8'in normal PC'leri de dokunmatik cihazları da destekleyecek olması. Ayrıca yeni işletim sistemi windows 7'nin bulunduğu her makinede çalışacak, böylece makine değiştirmeye gerek yok.

Ayrıca Windows 8'in bir uygulama dükkanı olacaktır ve bu kimse için sürpriz değil. Windows 8 aslında dokunmatik ekranlar için yaratıldı. Her ne kadar klavye ve mouse ile çalışıyor olsada Microsoft her fırsatta Metro'yu işletim sisteminin geleceği olarak gösteriyor.

Evet, Windows 8 artık hayatımıza girmeye hazır ve masaüstü arayüzünü de destekliyor. Evet, uygulamaları bu standart masaüstüne yükleyip kullanabiliyorsunuz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları