Zaz Biletleri Tükendi!

Zaz 21. Caz Festivali Kapsamında Türkiye'ye Geliyor


Fransa'nın Madonna'sı Zaz Türkiye'ye geliyor ancak biletler tükendi. Zaz konseri biletleri bir saat içerisinde tükendi. 21. Akbank Caz Festivali kapsamında Türkiye'ye gelecek olan Zaz konseri için biletler bir saat içerisinde tükenince müzikseverler hüsrana uğradı.

Zaz 2010 Yılında 'En Beğenilen Fransız Şarkıcı' Ünvanını Almıştı


2010 yılında "En Beğenilen Fransız Şarkıcı" ünvanını alan Zaz, Akbank 21. Caz Festivali kapsamında Türkiye'ye geliyor. 22 Ekim 2011'de sahne alacak olan Zaz, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda konserini verecek.

Zaz Kimdir?


"En Beğenilen Fransız Şarkıcı" ünvanını elde eden Zaz, gerçek adı Isabelle Geffroy, 1980 doğumludur. Küçük yaştan itibaren müzik dersleri almaya başlayan sanatçı, Bordeux'ya taşındıktan sonra sahne hayatına adımını attı. Aldığı müzik dersleri arasında keman, piyano, gitar, müzik teorisi, koro şarkıcılığı olan sanatçı "Fifty Fingers" adlı blues grubuyla Bordeux'da sahne almaya başladı. "Generation Reservoir" adlı 2009 yılında düzenlenen yarışmada ise birincilik kazanarak ünlü bir isim haline gelmeye başladı. 2010 yılı Mayıs ayına gelindiğinde kendisinin yazdığı şarkılardan oluşan ilk albümünü seslendirdiğinde büyük bir beğeni topladı. Zaz'ın bu albümü ülkemizde de Sony Müzik tarafından yayınlandı.

Akbank Caz Festivali


Akbank Caz Festivali yıllardır olduğu gibi bu yıl da en ünlü isimleri ağırlıyor. Cecil Taylor, Art Ensemble of Africa, Abbey Lincoln, Roberto Fonseca, Abdullah İbrahim Trio, Terje Rypdall, Steve Coleman & Five Elements, Dave Holland, Max Roach, Henry Threadgill, Archie Shepp, Stephan Micus, McCoy Tyner gibi dünyanın en ünlü caz sanatçılarını yirmi yıldan beri ülkemize getiren ve ağırlayan Akbank Caz Festivali bu yıl da dopdolu programı ile cazseverler ile buluşuyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları