Cezmi Ersöz Evlendi

Ünlü Yazar Cezmi Ersöz Evlendi


Nikahlarını en yakınlarından bile sakladığı Cezmi Ersöz ve eşi Dila Akduman, yazarın imza günlerinden birinde tanışmıştı. Dila Akduman, hayranı olduğu Cezmi Ersöz ile yirmi bir yaşında iken tanıştı ve ikili arasında o günden sonra başlayan dostluk evlilik ile sonuçlandı. Çift dünya evine Bodrum'da girdi.

Bursa'da İmza Gününde Tanışmışlardı

Bursa'da İmza Gününde Tanışmışlardı


Sekiz yıl önce imza günü için Bursa'ya gelen Cezmi Ersöz, tiyatrocu Dila Akduman ile tanışmıştı. “Kırk Yılda Bir Gibisin” ve “Şizofren Aşka Mektup” gibi ünlü kitapları yazan, aşk romanları yazarı Cemil Ersöz ile o gün tanıştığı Dila Akduman arasında bir arkadaşlık başlamıştı. Arasıra görüşüp edebiyat üzerine sohbetler eden ikilinin ilişkisi, Cemil Ersöz'ün eski eşi Özlem Ersöz'den boşanmasından sonra aşka dönüşmüş ve ikili birbirlerine karşı besledikleri hisleri paylaşma fırsatı bulmuştu. Çift geçtiğimiz Haziran ayında da dünya evine girdi.

Milyonlarca kişi tarafından yazıları ve şiirleri zevkle okunan, aşkı ve ikili ilişkileri farklı bir üslupla sorgulayan gazeteci, yazar, şair Cezmi Ersöz'ün yeni eşi Dila Akduman'ın yakın çevresinde bulunan kişilere "Edebiyat konusunda görüş alışverişimiz çok güzel. Birbirimize yapıcı eleştirilerde bulunuyoruz. Ama Cezmi daha ayrıntıcı olduğu için çok sert. O benim en gaddar eleştirmenim" dediği öğrenildi. Şiir kitabı yazan Dila Akduman, Cezmi Ersöz'ün yeni çıkacak üç kitabının editörlüğünü yaptığı ortaya çıktı.
Cezmi Ersöz ve Dila Akduman'ın yakında İstanbul'da yapacağı açıklama ile evliliklerini duyurmayı planlıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları