Uluslararası Dövme Festivali Sona Erdi

Uluslararası Dövme Festivali Sona Erdi Galeri


Uluslararası Dövme Festivali Sona Erdi

Festivalde Fethiye Belediye Başkanı Yardımcısı Metin Talaş, Çalış Plajı'nda güzel etkinliklere yer verildiğini hatırlatarak, "Burada güzel olan şey elde edilen gelirin lösemi hastası çocuklar için kullanılması. Festivale ülkemizdeki ve dünyadaki en iyi dövme ustaları katılıyor. Festival ilçenin tanıtımı içinde çok önemli" demişti.
Fethiye'de ikinci kez Anadolu Kaplanları Motor Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Uluslar arası dövme festivali sona erdi. Kulüp bu festivali Lösemilileri Yaşatma Derneği yararına düzenlemişti.
Dövme yarışmalarında kırk dövme sanatçısı yarıştı. Festivalde altı kategoride dövme yarışmaları düzenlendi ve kazanan dövme sanatçılarına ödülleri verildi.

Dövme Festivali Sonuçları

Jürinin değerlendirme sonuçlarına göre, altı kategorinin yarışma sonuçları şöyle idi:
Siyah-Beyaz kategorisinde Mehmet Kiriş,
Eski Dönem kategorisinde Ertuğrul Denek,
Uzak Doğu kategorisinde Mete Turgaz,
Renki Dövme kategorisinde Simon Ary,
Sualtı Teması kategorisinde Emrah Kobay Köse,
Serbest Stil kategorisinde ise Jeremy Brownlow birinci oldu.

Dövme Festivali

Anadolu Kaplanları Motor Sporları Kulübü ve Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Ahmet İlker Kaya,

"Festivale katılım oldukça azdı. Belirli bir amaç için düzenlediğimiz festivalimizi inatla her yıl yapmaya devam edeceğiz. Festival süresince toplanan bağışlar kapalı zarfta LÖSYAD Başkanı Celal Demirbaş'a verildi. Dövme tutkunlarıyla gelecek yıl daha güzel bir festivalde buluşmak istiyoruz” dedi. Ayrıca Anadolu Kaplanları Motor Sporları Kulübü ve Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Ahmet İlker Kaya, bu festivali her yıl düzenleyeceklerini de belirtti.
Yarışma kategorilerinden Sualtı Temasında yarışıp birinciliği elde eden Emrah Kobay Köse, layık görüldüğü parayı LÖSYAD Başkanı Celal Demirbaş'a verdi. Köse, Fethiye Deniz Ticaret Odası'nın kendisine verdiği para ödülünü lösemili çocukların tedavisi için kullandı.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları