2011 Yeşilçam Ödülleri Bu Gece Sahiplerini Buluyor

2011 Yeşilçam Ödülleri bu gece sahiplerini buluyor Galeri

TÜRSAK Vakfı ve Beyoğlu Belediyesi'nin düzenlediği Yeşilçam Ödülleri bu gece Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.
Canlı yayınla NTV'de ekrana gelecek olan Yeşilçam Ödülleri töreni ünlü oyuncular Cansu Dere ile Halit Ergenç birlikte sunulacak. 4. Yeşilçam Ödülleri saat 20.30'da kırmızı halı seremonisiyle başlayacak, saat 21'den itibaren ise bu yılın ödülleri dağıtılmaya başlanacak. 2010 Türk sinemasının en iyilerinin belirleneceği törende ödülleri yine ünlü sanatçılar takdim edecek. Geçtiğimiz yıllarda 11 dalda verilen ödüllere bu yıl, sinema sektöründen gelen talepler üzerine kategoride “En İyi Sanat Yönetmeni” ve “En İyi Kurgu” olmak üzere iki yeni ödül eklendi.

Favori adaylar: ‘Çoğunluk’, ‘Av Mevsimi’ ve ‘Kosmos’

En İyi Film kategorisinde: Av Mevsimi, Çoğunluk, Eyvah Eyvah, Kavşak, Kosmos, Yahşi Batı, En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde: Demet Evgar (Yahşi Batı), Türkü Turan(Kosmos), Demet Akbağ (Eyvah Eyvah), Esme Madra (Çoğunluk), Sevinç Erbulak (Prensesin Uykusu); En İyi Erkek Oyuncu dalında ise Cem Yılmaz (Yahşi Batı), Bartu Küçükçağlayan (Çoğunluk), Güven Kıraç (Kavşak), Sermet Yeşil (Kosmos), Tansu Biçer (Beş Şehir) yarışıyor. Yarışmada en iyi filme 250.000 TL, en iyi ilk filme ise 50.000 TL para ödülü verilecek. Kültür Sanat Hizmet Ödülü bu yıl Nebahat Çehre, Göksel Arsoy ve İzzet Günay'a verilecek.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları