Al Yazmalım dizisi başlıyor...

Al Yazmalım dizisi başlıyor... Galeri

İddialı bir diziye daha imza atıldı...

Yıllar önce Cengiz Aytmatov'un yazdığı 'Kırmızı Eşarp' adlı roman 'Al Yazmalım' olark ekrana geldi. Aytmatov'un eseri 1977 yılında Atıf Yılmaz tarafından film olarak çekildi ve 'Al Yazmalım' halen sinemaseverlerin en iyi Türk filmlerin arasında bulunuyor. 'Selvi Boylum Al Yazmalım' adlı filme de kaynak olmuştu. Uyarlamanın film versiyonunda Türkan Şoray, Kadir İnanır, ve Ahmet Mekin başrollerini paylaşmıştı.

9 Eylül, Cuma günü saat 20:00 de Atv de yayınlanacak olan Al Yazmalım dizisinin genç oyuncuları: Özge Özpirinçci, Seçkin Özdemir ve Barış Falay. Al Yazmalım dizisi için Kamera arkasında ise Nisan Akman yer alıyor. Dizi çekimleri için Bursa'da olan oyuncular set başında anlatıyor.Özge Özpirinçci Asiye rolünde:

Al Yazmalım dizisinnde yer almak beni onurlandırdı. Klasik haline gelmiş bir filmin dizi versiyonunda oynayacağım için korkmadım, hatta onur duydum. Haftada en az 90 dakika çekimler düzenlemek, inanın kimse için kolay değil, dedi güzel Özge. Ekibimizle beraber binbir emekle günlerce uğraşarak çalışıyoruz, izleyicinin beğenisine bir proje sunmak için.. Ayrıca 'Asiye' oynadığım diğer rollerden farklı bir rol. Daha asi, dediğim dedik, sert; bir taraftan da duygusal bir kadın... Ama Bursa'ya gittim, kostümümü giydim ve zorluk çekmeden 'Asiye' oldum. Yeni kuşakların kitap okumaktan, sinemaya gitmekten çok televizyon karşısında ve internet başında vakit geçirdikleri ortada. Belkide Al Yazmalım dizisi sayesinde 10 yaşında küçük bir çocuk Cengiz Aytmatov'un romanını okur.

Seçkin Özdemir İlyas rolünde:

Genc oyuncu ilk kez başrol oynuyor. Al Yazmalım dizisi için rol teklifi geldiğinde Seçkin Özdemir çok heyecanlı ve mutlu oldmuştu. Kariyerinin şu ana kadar belki en önemli işi diyebiliriz, çünkü tiyatro dışında ilk kez başrol oynuyor genç oyuncu.

Barış Falay Cemşit rolünde:

Yeni Çemşit daha hüzünlü ve cool bir adam. Barış Falay'dan iyi bir Çemşit olur deniliyor ve bu herkes tarafından söyleniyor. Şimdiye dek hiç 'Cemşit'e benzer bir şey yapmadığı halde ona benzetilmesinin nedenini anlamış değil Falay bey. 23 yıldır tiyatro yapıyor Barış Falay ve Al Yazmalım dizisi o klasik filme çok benzer bir şey olmayacak dedi. Dönem değişti ve bugün çok farklı, daha çok günümüze uyarlanıyor diye konuşma yaptı yakışıklı oyuncu.

Al Yazmalım dizisi 9 Eylül, Cuma günü saat 20:00 de Atv ekranlarında yer alacak...

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları