Kaybedenler Kulübü bugün vizyona giriyor

Kaybedenler Kulübü bugün vizyona giriyor Galeri

Başrollerde Nejat İşler, Yiğit Özşener, Ahu Türkpençe

Kaybedenler Kulübü, gösterime girmeden, daha doğrusu kendi gelmeden namı gelen filmlerden. Bunun farklı nedenleri var, en önemlisi filmin yönetmeni Tolga Örnek. Bundan bir kaç hafta önce olsaydı Tolga Örnek deyince kafalarda soru işaretleri belirirdi. Oysa Tolga Örnek 'Gelibolu', 'Hititliler' ve 'Kuruluştan Kurtuluşa Fenerbahçe' gibi önemli belgesellerin ve 'Devrim Arabaları' filminin yönetmenidir. 2008 yılında çekilen Devrim Arabaları, sinema eleştirmenleri tarafından olumlu not almış ve hatırı sayılır bir hasılat elde etmiş, ancak yönetmeniyle birlikte anılan bir film olmamıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek'in oğlu olan Tolga Örnek'i birçok kişi babasının Balyoz Davası kapsamında tutuklanmasıyla tanıdı veya yanlış ve eksik tanıdı. Tolga Örnek, içinde bulunduğu durum nedeniyle, ikinci uzun metraj filmi olan Kaybedenler Kulübü'nün vizyon tarihini sürekli erteledi. Sonunda bir vizyon tarihi belirlendi, ancak gala yapılmadı.
Filmin merakla beklenmesinin bir diğer nedeni de şüphesiz oyuncuları. Kendinden, fevri çıkışları ve sıradışı tavırlarıyla sık sık bahsettiren Türk sinemasının asi jönü Nejat İşler, dizilerdeki kötü-sevimli adam rolleriyle büyük beğeni toplayan Yiğit Özşener ve Bir İstanbul Masalı dizisindeki çirkin ördek yavrusu rolüyle seyircilerin gönlüne taht kuran Ahu Türpençe başrolleri paylaşıyor.
Bir filmde bolca sevişme sahnesi olursa, Türkiye'de o film kendinden bahsettirir. Bu Kaybedenler Kulübü için de geçerli. 15 yaş sınırı konulan filminin cesur sevişme sahnelerş haftalr önce konuşulmaya başlandı.
Kayebedenler Kulübü aslında bir radyo programı, 1996-2001 yılları arasında Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı tarafından Kent FM'de yapılan bir night caller programı. Tolga Örnek ise bu 90’lı yıllarda efsane haline gelen radyo programından yola çıkarak çekti filmi.

Kaybedenler Kulübü, Avrupa ve ABD'de yaygın olan, ancak Türkiye'deki bir ilki de beraberinde getirdi: ilk kez bir filmin senaryo kitabı çıktı. Kitap Altıkırkbeş Yayınlarından çıktı.
Filmin konusunu merak edenler, önce fragmanı izlesinler ardından filmi. Filmin fragmanı için tıklayın.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları