18 Wheels Of Steel Convoy: Eğlenceli Bilgisayar Oyunları Sizlerle!

Oyun özellikle araç seven gençler için zevkli ve kaliteli donanıma sahip bir seçenektir. Galeri

Bilgisayar oyunları ve internet kullanımı günümüzün en temel işlemlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Günlük hayatımızda yer alan işlemlerin ve resmi işlerin hemen hemen hepsi artık bilgisayar aracılığıyla ve internet üzerinden yapılmaktadır. İnternet, sadece yetişkinlerin iş ve özel ilişkilerinde değil, aynı zamanda her yaştan insan için gerekli olan bir sistemdir. Bu gruba çocuklar ve gençler de dahildir. Özellikle eğitim alan çocuklar ders çalışırken veya boş zamanlarında internetten bolca faydalanmaktadır. Bilgisayar oyunları çocukların en sevdiği etkinliklerden biridir. Araçları seven delikanlılar için ise 18 Wheels Of Steel Convoy oyunu vazgeçilmezdir.

18 Wheels Of Steel Convoy Oyunu ve Özellikleri

18 Wheels Of Steel Convoy, genel olarak yol hikayesine dayanan bir oyundur. Oyunun yıllar içinde geliştirilmiş birçok çeşidi bulunmaktadır. Convoy serinin en son ve yüksek çözünülürlüklü bölümüdür. Özellikle araç kullanmaktan hoşlanan beyler ve arabaları seven çocuklar, delikanlılar için çok uygun bir seçenektir. Genel olarak, oyun şöyledir: Başlangıçta bir firmaya bağlı olarak tır kamyonu sahibi olunmaktadır. Amaç, çeşitli destinasyonlarda kargolama yapmak ve adreslere ulaştırma yapmaktır. İşlemler sağlıklı şekilde yapıldığı ve kurallara uygun olarak paketler dağıtıldığında para ve puan kazanılmaktadır. Yükseldikçe oyuncu kendi işinin patronu olabilmekte ve birden fazla kamyon alarak filosunu genişletebilmektedir. Oyun sırasında, kurallar ve polis ekiplerine dikkat etmek gerekmektedir. Oyunda kazanılan paralarla yeni araç alınabilir, araçlara bakım yapılabilir ve bezin alınabilir. Puanlar ise yükselme sağlamaktadır. Kargo ulaştırma çeşitli seyahatlerin yapılmasıyla olmaktadır. Oyunda 40'dan fazla şehir yönü bulunmakta, ayrıca, ABD ile Kanada arasında yolculuk yapılabilmektedir. Oyunun en önemli özelliği, şiddet içermemesi, bağımlılık yaratmadan oynama olanağı sunması ve özellikle çocuklara trafik kurallarını öğretmesidir.

Bilgisayar Oyunlarında Dikkat Edilmesi Gereknenler ve İnternetten Oyun Alımı

18 Wheels Of Steel Convoy, diğer bilgisayar oyunlarına oranla oldukça eğitici ve yararlı bir oyundur. Günümüzde, birçok oyun seçeneği bulunmaktadır. Özellikle, çocuklar oyunlara oldukça düşkündür. Ancak, bu konuda ailelere, özellikle anne ve babalara büyük iş düşmektedir. Çocukların oynadığı oyunları mutlaka kontrol edilmeli ve yavrularımızın ekran başında geçirdiği sürelere çeşitli kısıtlamalar getirilmelidir. Her gün ya da belirli günlerde, belirli saatlerde oyun oynamaları sağlanmalıdır. Aksi takdirde, yavrularımızın eğitimi aksayabilir ve derslerinde başarısızlıklar olabilir. Öte yandan, bilgisyara aşırı bağımlı olan çocuklarda asosyalleşme yaşanmaktadır. Bilgisayar oyunlarını satın almak veya internet üzerinden indirmek mümkündür. Günümüzde oyun indirme olanağı sunan birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerden türe göre ücretsiz veya ücretli olarak indirme yapmak olasıdır. Gamesultan ve Bravofly gibi siteler bu anlamda kaliteli hizmet sunan web adresleridir. Bu siteler yardımıyla oyun oynayabilir veya beğendiğimiz seçenekleri bilgisayarımıza indirebiliriz. Düzenli ve programlı şekilde oynandığı takdirde, bilgisayar oyunları, dikkatimizi ve reflekslerimizi geliştirmemizi sağlayan, boş zamanlarımızda hoşça vakit geçirmemize yardımcı olan faaliyetlerdir. Ancak, oyunlar yaşamımızın tamamını doldurmamalıdır. Mutlaka kontrollü şekilde, sadece hobi amacıyla oynanmalıdır. Aksi takdirde, günlük yaşamımıza zarar verecek uygulamalar haline dönüşecektir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları