Rafet El Roman İlk Kez Kuruçeşme Arena'da Sahne Alıyor!

Rafet El Roman Konseri

Rafet El Roman Konseri


Bu konser için çok heyecanlı olduğunu belirten Rafet El Roman konser için çok özel bir repertuar hazırladı. 15 Eylül'de ilk kez Kuruçeşme Arena'da sahne alacak olan ünlü isim, Türk pop müziğinin en romantik parçalarının da sahibi.


Rafet El Roman Hayatından Kesitler


Rafet El Roman, 1970'te çalışmak üzere Almanya'ya giden ailesinin arkasından yedi yaşında gitti. Öğrenimini orda tamamlayan sanatçı, on altı yaşında şarkı sözleri yazıp beste yapmaya başladı. Almanya'da iken 1992 yılında bir radyo kurumu tarafından “Yılın En İyi Yeteneği” seçilen ve ardından da iki yıl sonra Medya Sanat Ödülü'ne layık görülen Rafet El Roman, 1995'te Türkiye'ye gelerek ilk solo albümü olan “Gençliğin Gözyaşları”nı çıkardı. Müthiş bir çıkış yakalayan albüm bir milyonun üzerinde sattı. İki yıl sonra ikinci albümünü daha sonra da Avrupa'daki ilk albümünü çıkardı.


1998 yılında “Propaganda” adlı filmde ünlü isimlerle beraber çalıştı ve filmin başrollerinde oynadı. 1999 yılındaki “Hayat Hüzünlü” adlı albümü ile de başarısını devam ettirdi. 2000 yılında yine bir film çalışması ile hayranlarının karşısında idi. “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar” adlı sinema filminde Müjde Ar ile başrolde oynadı. Yine aynı yıl müzik piyasasına yeni isimler kazandırmak amacıyla RER isimli müzik prodüksiyon şirketini kurdu. 2001 yılında “Hanımeli” adlı dördüncü albümünü çıkardı. 2002 yılında “5 NR Aşk”ı, 2004 yılında da “Sürgün” adlı albümleri ile müzik dünyasındaki ismini iyice pekiştirdi.
Sanatçının en büyük arzusu ise bir gün senaristliği ve yönetmenliğini bizzat kendisinin yapacağı bir film projesini hayata geçirmek.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları