Yeşil Fener (Green Lantern) Vizyona Girdi!

Yeşil Fener (Green Lantern) Filmi Konusu

Yeşil Fener (Green Lantern) Filmi Konusu

Gizemli ve sonsuz olan bir evrende, varlığını asırlardır sürdüren bir güç vardır. Barış ve adaletin koruyucuları olan bu gücün üyeleri Yeşil Fener Kolordusu – Birliği olarak adlandırılmaktadır. Gökadalarda ve tüm galaksiler arası barış ve adaleti korumaya, düzeni devam ettirmeye kendilerini adamış olan ve bunun için yemin etmiş Yeşil Fener üyeleri, zihinlerinde tasarladıklarını gerçeğe dönüştüren, tasarıların yaratılmasını sağlayan yani onlara süper bir güç veren bir yüzüğe sahiptir.

Ancak evrende ortaya çıkan Parallax adlı düşman evrenin güç dengesi için tehdit unsuru olmaktadır. Tüm fenerlerin ve evrenin geleceği yalnızca bir kişinin elindedir. Hayatların emanet edildiği bu kişi, birliğin en yeni üyesi ve birliğe katılan ilk insan üye Hal Jordan (Ryan Reynolds) dır. Yeşil Fener Hal Jordan, evrendeki en büyük güce sahip olan yüzüğün peşindedir. Evren barışını korumak için savaşan grup üyesi Jordan, yüzüğü olmadığında ise normal bir insandan farkı yoktur. Kendini tümüyle bu yeşil yüzüğün büyüsüne kaptırmış olan film kahramanı bazen asıl görevi olan evren barışını dahi unutacak derecede bu yüzüğe bağımlı hale gelir.

Yeşil Fener (Green Lantern) Film Fragmanı3D ve 2D seçenekleri ile vizyona giren, Martin Campbell'in yönettiği üç boyutlu bilim kurgu, aksiyon ve fantastik türleri bağdaştıran aynı zamanda da gençlik, macera ve savaş filmi olan bu filmi kaçırmayın.

Yeşil Fener (Green Lantern) Filmi Oyuncuları

Ryan Reynolds, Blake Lively, Tim Robbins, Mark Strong, Peter Sarsgaard, Angela Bassett, Jenna Craig, Gattlin Griffith, Griff Furst, Temuera Morrison, Amy Carlson, Deke Anderson, Dylan James, Jay O. Sanders, Jeff Wolfe, John Tenney, Joseph Cintron, Leanne Cochran, Melanie Hebert, Mike Doyle, Mindy Caraccioli, Nick Jones, Nick Jandl, Taika Waititi

Yeşil Fener (Green Lantern) Film Yönetmeni

Martin Campbell

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları