Uzaylıların Şafağı (Attack The Block) Filmi Vizyonda!

Uzaylıların Şafağı Filmi Konusu

Uzaylıların Şafağı Filmi Konusu

Film Londra'nın güneyinde başlar. Londra'nın varoşlarında blok apartmanların sıralandığı sokaklarda, gençlerin oluşturduğu bir çete her gece dışarıda gasp, araba soygunu gibi küçük suçlar işlemektedir. İşledikleri suçları bir taraftan ailelerinden gizlemeye çalışan, diğer taraftan da polise yakalanmamaya çalışan çete, heyecan ve macera peşindedir. Bu bir grup ergenden oluşan çetenin başı Moses isimli bir çocuktur. Henüz on beş yaşında olan Moses ve çetesi bir akşam, hemşire olan Sam'in yolunu kesip cüzdanını gasp ederler.

Bu olay sonrası olay yerinden kaçmaya çalışan Sam ve çocukların yakınında bulunan bir arabanın üzerine, gökyüzünden parlak bir cisim aniden meteor gibi düşer. Gökyüzünden gelen bu cisim çirkin, tüylerle kaplı bir uzaylıdır. Çete bu çirkin bir metre boyundaki yaratığı sopalarla döverek öldürür. Sopalarla vurarak öldürdükleri bu davetsiz misafiri saklayacak bir yer ararken aslında başlarına sardıkları belanın farkında bile değillerdir. Güney Londra'nın bu işlevsel bloklarının dizildiği bölge bir anda bir bilimkurgu oyun alanına dönüşür. Bir apartman bloğu işe kuşatma altındaki bir kaleye dönüşür.

Uzaylıların Şafağı Film Fragmanı
Uzaylıların Şafağı filmi (Attack The Block) uzaydan gelen yaratıkların istilasına, üyeleri gençlerden oluşan bir sokak çetesinin karşı koyuşunu ve örgütlenişini konu eder. Bu uzaylı saldırısına karşı mücadele eğlenceli ve korkutucu sahneleri bir arada barındırır. Farklı ve hızlı sahneleri ile Uzaylıların Şafağı aksiyon filmi bugün beyazperdede izleyicileri ile buluşuyor.

Uzaylıların Şafağı Filmi Oyuncuları

Nick Frost, Jodie Whittaker, Chris Wilson, Luke Treadway, Adam Leese, Alex Esmail, Flaminia Cinque, Franz Drameh, Joey Ansah, Jumayn Hunter, Lee Nicholas Harris, Terry Notary

Uzaylıların Şafağı Film Yönetmeni

Joe Cornish

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları