Türkan Saylan

Türkan Saylan Galeri

Türkan Saylan'ın vefatından önce yazmaya başladığı 'Son Nefeste Son Savunma' isimli kitabı son vasiyeti olarak yayınlandı!

Son vasiyeti yerine getirildi...
Vefantından önce Avukatı Hüseyin Karataş ile yazmaya başladığı kitap şuan yayında! Bölümlerin bazı başlık konuları ise şöyle: Fethullah Gülen Kasetleri, Terörist Örgütlerine Ödeme İddiası, MİT Raporuna Giriş, Bakanın Davranışı, Gelelim Ergenekon'a...185 sayfalık kitapta suçlamalarla ilgili belgeler, alınan karar ve konularla ilgili gerçeklere yer veriliyor!

Avukatı Hüseyin Karataş Türkan Saylan'ın Türkiye için büyük bir kayıp olduğunu belirtiyor! Saylan'ın son nefesine kadar dimdik ayakta durduğuna kendi gözleri ile şahit oldu! Kanser hastalığı ile savaşması herkese örnek olması gerektiğini söyleyen Avukat Hüseyin Karataş, son vasiyetini yerine getrimekten buruk bir mutluluk duyduğunu ifade etti!

Türkan Saylan birçok konuyla medyada ismini duyurmayı başardı ve iddialı konularla Türkiye gündem'inde yıllarca yer aldı! 1963'te İstanbul Tıp Fakültesini bitirerek, tıp doktoru olan Prof. Dr. Türkan Saylan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ni kurup on binlerce çocuğun eğitimine destek oldu!  Bugüne kadar çok sayıda ödüle layık görülenler arasında bulunuyor!

13 Aralık 1935 yılında doğan Türkan Saylan, 17 yıldır kanser hastalığı ile savaşıp, 18 Mayıs 2009 tarihinde vefat etti...


idefix kitap satış

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları