Arzu Kaprol 'Geleceğin Çizgileri'

Arzu Kaprol 'Geleceğin Çizgileri' Galeri


Paris Moda Haftası'nda Arzu Kaprol'den 'Geleceğin Arkeolojisi' Defilesi

Ünlü tasarımcı Arzu Kaprol, Paris Fashion Week'in kağanış gününde sergilediği 'Archeology of the Future' defilesiyle tam not aldı. Louis Vuitton defilesinden iki saat sonra sergilenen Arzu Kaprol 2011-2012 Sonbahar/Kış koleksiyonu, yıllarca Yves Saint Laurent defilelerinin yapıldığı ünlü Westin Hotel'de gerçekleşti. WWD ve benzer dergilerde moda haftasının dikkat çeken tasarımcıları arasında gösterilen Kaprol, Haziran'da Roma'da gerçekleşecek 'Alta Moda Fashion Week'e de katılacak.
Geçmişten bağımsız bir gelecek duygusunun sorgulandığı koleksiyonda, deriyi adeta kumaş gibi kullanan tasarımcı, moher, şifon ve yılan derisiyle birleştirerek deriye yeni bir soluk getirmiş adeta. Siyah renginin egemen olduğu koleksiyonda vücuda oturan etekler, elbiseler, body’ler ve tulumlar öne çıkıyor. Defilede yer alan kıyafetler, Laetitia Casta'nın kardeşi Marie-Ange Casta'nın Arzu Kaprol ile birlikte tasarladığı çanta ve aksesuarlarla birlikte sergilendi.

2011 Paris Moda Haftası

Bu yıl bir çok olaya ve skandala sahne olan Paris Moda Haftası dün, ünlü Haute Couture tasarımcı Elie Saab'ın muhteşem defilesiyle sona erdi. Hatırlanacağı gibi önce John Galliano krizi patlak vermiş, tasarımcı antisemitist söylemleri nedeniyle 15 yıldır çalıştığı Dior'dan kovulmuş, ardından tasarımcı Christopher Decarnin'in kendi defilesine gelmemesi dedidodu kazanını iyice kaynatmıştı. Bunların üzerine bir de Victor&Rolf defilesi için modellerin yüzlerine uygulanan kırmızı boyanın alerjik reaksiyona neden olması ve bir çok modelin bu nedenle moda haftasından erken ayrılmak zorunda kalması, etkinliğin tadını biraz kaçıran olaylardı. Bütün bu olanlar, yıne de Moda Haftası'nın ihtişamlı Givenchy, Hermes, Hakan Yıldırım ve Ungaro şovlarını gölgede bırakamadı.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları