Limango'dan Akut'a Destek Kampanyası

Limango'dan Akut'a Destek Kampanyası Galeri


Bir çok can almış ve bir sürü kişinin hayatını olumsuz yönde etkilemiş olan 1999 depreminin bugün yıldönümü. Aradan on bir yıl geçti. Doğal afetlere yönelik olan toplumsal bilinci arttırma çabaları sürüyor. Bugün Türkiye'nin en önde gelen arama ve kurtarma sivil toplum örgütlerinden birisi olan Akut yaklaşık iki yüz üyesi ve bir sürü gönüllü çalışanları ile hizmet vermeye devam ediyor.

Limango'nun Akut Kampanyası'ndaki Ürünler

Limango bugün Akut'a yardım amaçlı bir kampanya düzenliyor. Doğal afetlere, özellikle depreme yoğunlaşmak isteyen Limango, bu kampanyadan elde edeceği tüm geliri Akut'a bağışlayacak. Yani aldığınız her bir Akut çantası ya da kitapla Akut'a destek olmuş olacaksınız. Limango kampanya ürünleri çeşitli kitaplar ve Akut çantasından oluşuyor. Limango kampanya dahilindeki kitaplar şöyle; Tayfun Özdikmen'den “Acil Vakalarda Adli Boyut”, Zeynep Fulya Kaya'dan “Su ve Ateşle Çelikleşenler” ve Akut'un lideri ve usta bir dağcı olan Nasuh Mahruki'den “Vatan Lafla Değil Eylemle Sevilir”. Bu kitaplar tecrübelere dayanılarak yazılmış olduğundan sizi aydınlatacak olan bilgilere sahip ve bir başucu kitap niteliği taşıyor.

Akut Çantası'nın İçinde Neler Bulunuyor?

İlk yardım ya da acil diğer durumlarda başvurulabilecek her eve, her iş yerine lazım bir ürün. İçinde ise; el feneri, eldiven, boyunluk, tıbbi flaster, üçgen bandaj, elastik bandaj, otomatik turnike, antiseptik solüsyon, yara bandı, alüminyum acil durum battaniyesi, hidrofil sargı bezi, steril gaz kompres, makas, kurşun kalem, çok gözlü torba, ilk yardım kılavuzu, not kağıdı, çengelli iğne, kumaş çanta bulunmaktadır.
Bu anlamlı kampanyaya katılıp Akut'a destek olmak isterseniz Limango'da 22 Ağustos'a değin sürecek olan bu kampanyadan yararlanın. Ayrıca bu anlamlı Limango kampanyasından sadece kendiniz değil, sevdikleriniz ve akrabalarınız için de faydalanabilirsiniz. Nasuh Mahruki'nin liderliğinde çalışmalarına devam eden Akut'a, ülkemizin ilk ve en önde gelen arama ve kurtarma ekibine olan yardımlarımız ile daha bir çok can kurtarılabilir ve yardımlar yapılabilir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları