iPad Krallığı Devam Edecek!

iPad. Günümüzde çok popüler olan bu cihazın önümüzdeki 10 yıl için durumu ne olacak? iPad'in tablet egemenliği yakın gelecekte değişmeyeceği düşünceleri teknoloji analisti Charlie Wolf'a ait. Wolf, önümüzdeki on yıl içerisinde iPad'in sadece yüzde yirmi bir oran kaybedeceği ve Android tabletlerin yalnızca kendi aralarında yarışabileceği iddiasında bulundu.

iPad İçin On Yıllık Tahmin

iPad İçin On Yıllık Tahmin

Wolf düşüncelerini bu sözlerle dile getiriyor: "Yakın zamanda çıkacak tabletler oranlarını iPad yerine birbirlerinden çalacak. Tablet piyasasındaki birçok yeni model, Honeycomb'la çalışan Xoom, QNX işletim sistemiyle çalışan RIM ve webOS ile çalışan TouchPad gibi, büyük bir ilgiyle karşılanmadı. Konu tabletler olunca tek bir şey önemli o da uygulamalar. Bu yıl içerisinde üretilen tabletlerin uygulamaları yüzlü basamaklarda. iPad içinse yüz bin uygulama olduğunu söyleyelim. "

iPad Genel Özellikleri

iPad Genel Özellikleri

iPad genel özellikleri için, ön yüzü iPad bilgisayarlarının ekranlarını andırıyor. Eğer ön yüzüne Home tuşu eklenecek olursa bu kez de karşımıza iPhone/iPod Touch çıkıyor. Ebatlarına bakacak olursak yüksekliği 24.3 cm, genişliği 19 cm ve kalınlığı da 1.34 cm olan iPad'in ağırlığı tercih edilecek modele göre farklılıklar gösteriyor. Örneğin, eğer iPad' inizin sadece 802.11 a/b/g/n Wi-Fi standartlarını desteklemesini istiyorsanız ağırlık 680 gramda kalırken, UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz) ve GSM/EDGE (850, 900,1800, 1900 MHz) bağlantı özelliklerine de sahip olsun isterseniz bu kez ağırlık 730 grama yükseliyor. iPad'in arka yüzünün tasarımı ise görülmeye alışılmış bir dizayna sahip. Bilinen elma logosu yine aynı yerinde konumlanmış durumda. Cihazın bilgilerini gösteren kısım ise en alt orta kısımda yer almakta. Eğer cihaz 3G iletişim teknolojisini destekliyorsa tasarım biraz değişerek mevcut bileşenlerin yanına alıcılar konumlandırılıyor ve tasarım farklılık gösterebiliyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları