Sezen Aksu 16 Ağustos İstanbul Harbiye Açıkhava Sahnesi

Sezen Aksu yoğun istek üzerine yine sahne alacak!

Sezen Aksu yoğun istek üzerine yine sahne alacak!

Sezen Aksu, geçtiğimiz Temmuz ayında “Hayatımın neşeli ve tadı yerinde bir dönemine ait şarkılar...” olarak adlandırdığı “Öptüm” adlı albümünden olan yepyeni şarkılarını İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde seslendirmişti.

16, 17 ve 22 Temmuz tarihinde gerçekleşen bu konserlerde Aksu her zamanki gibi rüzgar gibi esmiş, bize en derinden dokunan, hitap eden ve çok sevilen şarkılarıyla hayranlarına unutulmaz dakikalar yaşatmıştı.

Şimdi de yoğun istek üzerine Sezen Aksu tekrar sahneye çıkıyor. Bu kez İstanbul Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde yer alacak konserle Sezen Aksu, 16 Ağustos'ta müzikseverlerle buluşuyor. Otuz Beş yıldır müzik yapan sanatçının Türk müziğinin en başta gelen isimlerinden...

Sezen Aksu Hayatından Kesitler

Aksu, 13 Temmuz 1954 yılında Denizli Sarıköy'de öğretmen olan bir çiftin kızı olarak dünyaya geldi. Ebeveynleri tarafından disiplinli bir şekilde yetiştirilmek istenen Aksu'ya mesafeli davranılmış ancak bu tutum bile daha küçücük yaşta herkesin ilgisini çekmeye çalışan Sezen’in yaramazlıklarına engel olamamıştı.

Etrafındaki insanlar tarafından “Cüce bela” olarak anılmıştır.

O yıllarda dansöz olma takıntısı olan sanatçı daha sonraları “Allah babama acıdı da şarkıcı oldum.” demiştir. Çocukken her gün Konak-Köprü troleybüsünde şarkı söylüyordu. Gençlik çağında sanatın bütün dallarına ilgi duyan Sezen, resim, tiyatro ve dans dersleri aldı. Lisede kendini iyice müziğe verdi. Bir haftasonu dergisinin düzenlediği “Altın Ses Yarışması”nda 1970 yılında altıncı oldu.

Müzikle uğraşmak istediğini bildiği halde 1973'te Ege üniversitesi Ziraat Fakültesi'ne kayıt yaptırdı ancak üniversite kantinini konser salonu gibi kullanıyordu. 1974'te üç şarkısını bir plak şirketine gönderen Aksu bu yıl okuldan ayrıldı ve Ali Engin Aksu ile evlendi. Sezen, üniversiteden ikinci sınıfta ayrılıp İzmir Radyosu sanatçılarının ders verdiği İzmir Radyosu Sanatçılar Derneği’ne girerek yıllarca herkesi peşinde sürükleyen, binlerce dizesi, binlerce melodisi olan kendi çizgisini çizmeye başladı.

Sezen Aksu 2011 - Unuttun Mu Beni - Orijinal Klip

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları