14 Şubat Sevgililer Günü: Sevgiliye Hediyeler Online İndirimlerle

Sevgililer Günü'ne Özel Hediyeler Galeri

Aşıkların birbirlerine sevgilerini hediyelerle göstermeleri çok eski çağlardan beri süren bir gelenek halindedir. Özellikle erkekler kadınların kalbini çalabilmek için onlara ellerinden gelenin en iyisini sunmaya çalışmışlar ve yeri geldiğinde mücevherler yeri geldiğindeyse kalpten duygularla yazılmış şiirler hediye etmişlerdir. Çağımızda romantik aşk bu denli klasik kalıplarla yaşanmasa da temel unsurlar yerlerini korumaktadır. Aşıkların birbirlerine ilgilerini kendilerine has yollarla gösterdikleri, hediyeler verdikleri ve beraberce kutladıkları romantik aşka adanmış 14 Şubat Sevgililer Günü dünyanın büyük bir bölümünde her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

14 Şubat Sevgililer Günü'nün Ortaya Çıkışı

14 Şubat Sevgililer Günü'nün Ortaya Çıkışı

Bu özel kutlama zamanının ortaya çıkışı aslında Hıristiyan dini öğelerine dayanmaktadır. Hıristiyanlıkta kutsal kişiler olan azizlere özel birer gün adanmaktadır. 14 Şubat tarihi ile birlikte anılan Aziz Valentin hakkında bulunan bir rivayet yılın bu döneminin aşka adanmasına neden olmuştur. Çağımıza ulaşan bilgilere göre eski çağlarda bir komutan, savaşta dikkatleri dağılmasın ve geride bıraktıkları kimseyi düşünmeden ölümüne savaşsınlar diye askerlerinin evlenmesini yasaklamıştır. Ancak bu emir insan doğasına karşı gelememiş ve askerler yine de aşık olup evlenmek istemişlerdir. Aziz Valentin ölüm cezasını bile göze alarak bu askerleri gizlice evlendirme görevini üstlenmiş ve dolayısıyla da romantik aşkın koruyucusu olarak anılmaya başlamıştır. Her ne kadar temelini bu dini hikayeden alsa da çağımızda Sevgililer Günü çok daha genel bir anlam ifade etmeye başlamıştır ve dinden bağımsız olarak dünyanın pek çok ülkesinde geleneksel olarak kutlanmaktadır. Üstelik bu kutlamalar sadece çiftler arasında kişisel bir biçimde gerçekleşmemektedir. Mağazalar, alışveriş merkezleri, medya ve çeşitli kuruluşlar her türlü dekorasyon ve aktivite yoluyla bu özel zamanı bir şenliğe çevirmektedirler. Yılın bu zamanında vitrinlerde ve sokaklarda kırmızı dekorlar, kalp ve melek figürleri oldukça yaygın bir şekilde görülmekte hatta bu zamana özel desenli ve mesajlı çeşitli ürünler bile piyasaya sunulmaktadır. Her türlü aktivite çiftlere özel bir şekilde yeniden düzenlenebilmekte, o gece için restoran ve eğlence mekanları çeşitli kampanyalar sunabilmektedirler. Oteller ve konaklama tesisleri de Sevgililer Günü'nde bir gecelik kaçamak yapmak isteyen çiftler için özel imkanlar ve aktiviteler hazırlamaktadırlar.

Online Alışverişle Uygun Fiyatlı Hediyeler

Sevgililer Günü öncesinde ortaya çıkan tüm bu hareketlilik en çok hediye seçenekleri açısından etkili olmaktadır. Pek çok firma bu amaca özel ürün seçeneklerini tek olarak ya da paketler halinde sunmakta ve bunlara özel indirim kampanyaları düzenlemektedirler. Yoğun olarak aşkın sembolü şeklinde kabul edilen kırmızı renklerde ve kalp desenleriyle süslenmiş çeşitli ürünler raflarda farklı fiyatlarla yerini almaktadır. Herkes sevdiği kişiye mutlaka en güzel hediyeyi vermek ister; ancak bu hediye kimi zaman oldukça pahalıya çıkabilir. Hem sevgiliyi mutlu edecek hem de hesaplı bir hediye seçeneği bulmak içinse online alışveriş en iyi yollardan biridir. Bonnyfood ve Çiçek Sepeti gibi sitelerden son derece şık ve hoş hediyeleri indirimli fiyatlarla satın alabilir bu özel güne uygun bir armağan olarak sunabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Çiçek Sepeti
  • Bonnyfood
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları