Ramazan'da Caz Festivali

Ramazan'da Caz Festivali Galeri

Dünya'da ilk kez Ramazan ve caz festivali kavramlarını bir araya getirmiş olan “Ramazan Caz Festival”inin bu yıl ikincisi düzenleniyor. Barış ayı Ramazan'da, dünyanın en ünlü caz sanatçılarının sahne alacağı konser ile hem yemek hem de kültürlerin paylaşımına olanak sağlayacak caz festivali 22 Ağustos gecesi Yıldız Sarayı Has Bahçe'de yer alacak.

Geçen yıl bu festivale yoğun bir rabet vardı. Yoğun bir medya ilgisine de gören festival, Cnn International ve New York Times gibi önemli media organlarına da haber olmuştu. Bu yılki konserde, ünlü ismin, McCoy Tyner Trio konserinde, ona dünyaca ünlü saksofonist Gary Bartz eşlik edecek.

Caz Festivali

Caz Festivali

İstanbul'un en güzel açık hava mekanlarından birisi olan Yıldız Sarayı Has Bahçe'de konuklar isterlerse minderlerde saray bahçelerinde ağaçların altında konseri izleyebilecek. Bu etkinliğin biletleri Biletix'ten ya da konser öncesi kapıda temin edilebilir. Konser fiyatları ise şöyle olacak: Yerlerine göre farklılık değiştirecek fiyatlar 125 TL, 100 TL, 75 TL, 50 TL şeklinde. Minder fiyatı ise: 65 TL. Kapının açılışı 20.00 olurken, konser 21.30'da başlayacak.

Festival süresinde yer alacak konserlerde, dinleyiciler iftar saatinde, Armada Catering'in sunacağı iftar menülerinden ücretli olarak yararlanabilecekler.

McCoy Tyner

Pensilvanya'da 1938'da doğmuş, caz hayatında dünyaca ünlü isim John Coltrane ile yaptığı çalışma ile ünlenmiştir. Dünyanın en önemli caz piyanistlerinden biri olarak anılan McCoy Tyner, piyano çalmaya on üç yaşında iken annesi tarafından teşvik edilmiştir ve dünya caz sahnesinin büyülü virtüözlerden bir isim haline gelmiştir.

Gary Bartz

Caz alanında "Enstrümanını muhteşem bir şekilde kavrayan müzisyen" olarak tanınan amerikan alto ve soprano saksofonist Gary Bartz, McCoy Tyner'a sahnede eşlik edecek isim olacak.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları