İzmir Dünya Kadınlar Günüİzmir Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor...


Konserler, tiyatro ve film gösterileri, defileler ve panellerin yer aldığı etkinlik programı 7 Mart'ta başlayacak ve 12 Mart Cumartesi gününe kadar devam edecek!Fuar Atlas Pavyonu'nda açılacak ve kadınların el emeği ürünleri sergilenecek. Çeşitli standlar açılacak ve Kadın Festivali ilk gün, "Smyrna'dan İzmir'e kadın" temalı defile gerçekleştirilecek


8 Mart Dünya Kadınlar Günü 6 gün sürecek etkinlikler dizisi gerçekleştirecek. "Kadın Festivali" kadınların içinde bulundukları sıkıntıları kamuoyunu ile dikkat çekilmesi amaclanıyor ve çeşitli konserler, paneller ve sergiler düzenlenecek.


Ayrıca İzmirli modacılar Zuhal Yorgancıoğlu, Esin Yılmaz, Zeynep Acar ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Hanife Çetiner'in kreasyonları ile buluşacaklar.8 Mart'a Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlenecek ve törenin ardından katılımcılar, Fuar Atlas Pavyonu'na yürüyecekler. Meydandaki törende, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Türkan Miçooğulları ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Pelin Erda birer konuşma yapacaklar! Böylece kadın sorunlarına daha farklı dikkat çekecekleri bekleniyor! Sevilen sanatçı Emel Müfüoğlu saat 14.00'de Fuar Atlas Pavyonu'nda Konser verecek ve ardından İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde saat 19.30'da "İadesiz – Taahhütsüz" isimli tiyatro oyunu ile izleyicilerle buluşacak.


Sinemadan tiyatroya her şey var...

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları