Oscar sonuçları 2011

(Anna Hathaway & James Franco)

...and the Oscar goes to...

Dün akşam düzenlenen Oscar gecesi muhteşem bir törenle sahiplerini buldu.

Oscar töreninde ödüller konusunda büyük bir sürpriz yaşanmadı. Zoraki Kral 12 dalda aday gösterilmişti ve sadece 4 heykele ulaşabildi. Törende diğer bir ilginç sürpriz tüm izleyicileri şaşkına uğratmıştı: Sunucular Anna Hathaway ile James Franco rol ve kıyafetlerini değiştirerek büyük bir zevkle şaka yapmayı başardılar! Birbirinden ünlü yıldızlar kendilerini gülmekten tutamaz olurken Oscar ödülleri'de sahiplerini buldu. Ne kadar eğlenceli bir akşam'da olsa, hüzünlü anlar'da Oscar töreninde yer almıştı! Hollywood oyuncuları vefaat eden meslektaşkarını anıp, şarkıcı Celine Dion hüzünlü bir parça ile eşlik etmişti!

Aday filmler, en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi kadın-erkek oyuncu dallarının yanısıra, senaryodan ışığa, müzikten efekte kadar 22 kategoride değerlendirildi.

'Zoraki Kral' en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu ve en iyi senaryo olmak üzere 4 dalda ödül alarak geceye damgasını vurdu.

En iyi erkek oyuncu ödülünü kekeme kralı canlandıran Colin Firth aldı ve filmin yönetmeni Tom Hooper da en iyi yönetmen ödülüne sahip oldu.

(Colin Firth)

Bir balerinin hayatını canlandıran Natalie Portman ’Black Swan’ yani 'Siyah Kuğu' filmindeki göz doldurucu performansıyla en iyi kadın oyuncu seçildi. Natalie Portman'in Oscar ödülünü alması ve hamile olması sevinç duygularını ikiye katlamış oldu...

(Natalie Portman)

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları