Lazer Epilasyon Fırsatları

Lazer Epilasyon Fırsatları Galeri

Özellikle bayanların ancak bazı erkeklerin de en fazla şikayetçi olduğu en önemli konulardan biri kıllar! Hep ya erteleriz ya da bütçemize uymaz onlardan sonsuza dek kurtulmak! Peki güzellik merkezlerinin düzenlediği lazer epilasyon fırsat ve kampanyalarından niye haberdar değiliz? Vücudunuzun tüm bölgeleri için lazer epilasyon uygulamaları ile tüy sorununuzu kalıcı olarak çözmek için hizmet veren merkezlerden yararlanın! Pürüzsüz bir tene sahip olmak için tek yapmanız gereken harekete geçmek ve bu inanılmaz fırsatlardan faydalanmak!

Lazer epilasyon nedir?

İnsan derisi ışığı geçirgen özelliktedir. Kıllar ise ışığı geçirmez, çünkü içinde bol miktarda bulunan siyah renkli melanin maddesi ışığı emer. Bu yüzden de lazer epilasyon uygulamalarında, lazer ışığı, ışığı geçirmeyen kıl köklerinde yoğunlaşarak ısı enerjisine dönüşür. Fazla ısınan kıl köklerinde kalıcı hasar oluşur ve kıl kökü artık kıl üretme fonksiyonunu yerine getiremez hale gelir. Tüm kılların uzun süreli ya da kalıcı olarak yok edilmesi içinse ardı ardına seanslar gerekir. Derinin diğer kısımlarında ise herhangi bir hasar oluşmaz çünkü ışığı geçirdiğinden ısı yoğunlaşmasına gerek olacak bir durum olmaz.

Lazer epilasyon ne kadar başarılıdır?

Lazer epilasyonun başarısı kıl yapısı, cilt rengi, uygulanan lazer ve dozuna göre değişmektedir. Ancak seansların düzenli olması sonuçları olumlu yönde etkileyecektir.

Lazer epilasyon güvenli midir?

Lazer Yöntemi yaklaşık olarak otuz kırk yıldır güvenle tıp alanlarında kullanılmaktadır. Son yıllarda da lazer epilasyon yöntemi yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır ve kansere yol açabilecek Hiçbir etkisi de bulunmamaktadır. Ancak yine de benlerin alnımasında ya da lekelerin yok edilmesinde dermatoloji uzmanlarının bir kararı olmaksızın lazer epilasyon kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Lazer epilasyon hangi bölgelerde kullanılabilir?

Kadınlarda, bikini, genital bölge, çene ve bıyık, kol altı, bel, göbek, göğüs arası, göğüs ucu bölgelerinde kullanılanılabilir. Erkeklerde ise sakal üstü, boyun, ense, kol altı, bel, göbek bölgelerinde kullanılabilir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları