Ajda Pekkan Somali için Yardım Konseri Verecek!

Ajda Pekkan eylül ayında yardım amaçlı konser veriyor!

Ajda Pekkan eylül ayında yardım amaçlı konser veriyor!
Açlık ve kuraklıkla boğuşan Somali'ye bir yardım eli de Ajda Pekkan'dan uzatılacak. Süperstar, tüm masraflarını kendisi karşılayacağı ve eylül ayında olmasını planladığı bir konser vermeye hazırlanıyor. Ajda Pekkan, bu konser sonrası elde etmeyi planladığı rakamı iki milyon lira olarak hedeflediğini açıkladı.
Ajda Pekkan, son altmış yılın en büyük kuraklığının yaşandığı ve ülke nüfusunun üçte birinin açlıkla boğuştuğu Somali'ye yardım etmeye hazırlanıyor. Bülent İpek'in haberine göre, Pekkan gelecek ay tüm gelirini Somaliye göndereceği bir konser verecek. Eylül ayında vereceği üç konserin ikisini iptal eden Süperstar, hayranlarının Somali için vereceği konsere gelmesini istiyor.


Ajda Pekkan Konseri


Konser ya Türk Telekom Arena ya da Turkcell Kuruçeşme Arena'da olacak. Ajda Pekkan sahne, ışık, ses ve orkestra gibi tüm konser masraflarını bizzat kendisi karşılayacak. Ve her konser ayrıntısı da Süperstar tarafından planlanacak. Konser için yirmi beş bin kişilik bir alan yaratılması düşünülüyor.
http://www.ajdapekkan.com/

Somali'de Durum

Bu yıl sıcaklıkların had safhaya ulaştığı safhaya ulaştığı Somali’de, insanlar hayat mücadelesi veriyor. Yerleşim birimlerinde yaşayan insanlar bulundukları bölgedeki kuraklık nedeniyle göç ediyorlar. Ancak ulaştıkları bölgelerde de onlara yardım eli uzatacak yeterli kaynak yok. Somali İHH’nın bölgedeki partner kuruluşu ZamZam Foundation ve İslam Konferansı Teşkilatı tüm dünyaya yardım çağrısında bulundu.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları