Maymunlar Cehennemi Başlangıç Sinemalarda!

Maymunlar Cehennemi Başlangıç Sinemalarda!

Maymunlar Cehennemi Başlangıç Sinemalarda!
Maymunlar Cehennemi Başlangıç Bilim Kurgu filmi bu dalda sinema tarihinin en iyi filmleri arasında gösterilmekte. "Avatar" ve "Yüzüklerin Efendisi" filmlerinin Oscar sahibi ekibinin elinden çıkma şahane bir yapım. Olağanaüstü görsel efektleri ile Bilim-Kurgu sinemasına yeni bir soluk getiriyor.
İlk 1968 yılında çekilen film "Planet of The Apes"in en yeni versiyonu olan Maymunlar Cehennemi Başlangıç, yepyeni bir hikaye ve çok farklı bir dille izleyicilerin karşısına çıkıyor. Ancak yine de Bilim Kurgu filmlerinde pek öyle karşılaşmadığımız bir durum da sözkonusu.
Film sahnelerinde şiddet içeren unsurlar yer almakta ve soğuk bir savaş havası oluşturulmuşken öte yandan aslında konusu bakımdan hiç de yabancılık çekmediğimiz bir film Maymunlar Cehennemi Başlangıç.

Maymunlar Cehennemi Başlangıç Filminin Konusu


Genetik mühendislerinin günümüz San Franscisco şehrinde maymunlar hakkında yaptıkları deneyler sonucunda, maymunların beyinlerinin gelişmesiyle yaşanan şiddet içerikli sonuçlar konu alınıyor. Filmi maymun Sezar'ın perspektivinden izliyoruz. İçindeki sevgi ve kibir duygularının nasıl şiddet dolu bir savaşa döndüğüne tanık oluyoruz.
Ayrıca seneryoyu oluşturan başka etkenlerden biri de başarılı bilim adamının çalışmaları sırasında doğacak hataların sonuçları ve diğer yandan da bu bilim adamının maymun Ceaser'a karşı duyduğu babalık duygusu ve bu duyguya yeniliyor olması. Bu bilim adamının San Francisco'da maymunların beyinlerini geliştirmek için yaptığı deney ve incelemeler; bu çalışmaya dair deneyimleri seneryo edilmektedir.
Wild Roman, maymunlar üzerinde Alzheimer hastalığına çare bulmak için test ve deneyler yaparken bu maymunlardan Ceaser isimli maymun diğer maymunlara nazaran çok hızlı bir gelişme gösterdiğinden, bilim adamı ona diğer doktorlar tarafından zarar gelmemesi açısından evine götürüp birlikte yaşaması konu ediliyor.
Maymunlar Cehennemi Başlangıç filmi oyuncuları, film efektleri, seneryosu ile mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında!

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları