Kullanıcıların Tercihi En Son Tablet Modelleri

ipad tablet bilgisayar Galeri

Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler her geçen gün artarak büyüyor. Akıllı cep telefonlarının ortaya çıkmasından sonra ortaya çıkan tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlara benzer özellikleri ile şaşırtıyor. Apple markasının piyasaya sürdüğü ilk tablet model olan iPad, daha sonra Samsung, Htc, Sony gibi markalarında kendi modellerini piyasaya sürmesine zemin hazırlamıştır. Bunun yanı sıra Çin'de üretilen ve Türkiye'ye getirilen modeller de uygun fiyatlarına nazaran sağladıkları fayda ile dikkat çekmeyi başarmıştır.

Yeni Nesil İletişim Aracı: Tablet Bilgisayarlar

Tablet bilgisayarları şu an 2 kategoriye ayırabiliriz. Bunlardan birincisi Apple markasına ait iPad olurken diğeri ise Google markasına ait Android işletim sistemi ile çalışan modeller. Android ile çalışan modellerde kalite bakımından 2 farklı kategoriye ayrılıyor. Samsung, Htc, Sony gibi ünlü markalar tarafından hazırlanan modeller, yüksek performans verirken Çin malı modeller ise daha düşük performans veriyor. Android işletim sistemi ile çalışan modellerin bir çoğu, Android'in yeni versiyonu Ice Cream Sandwich versiyonu ile çalışıyor. Çin'de üretilen ve Türkiye'ye giriş yapan modeller her ne kadar tasarım olarak Htc ve Samsung modellerine benzese de donanımsal olarak ortada ciddi bir faktör var. Ancak bu diğer modellerin kötü olduğu anlamına gelmez. Android işletim sistemi ile çalışan tablet bilgisayarlara, ücretsiz olarak sunulan uygulama ve yazılımları yükleyebilirsiniz. Eğer 3G özelliği cihazda mevcut ise Skype ya da WhatsApp il görüntülü ve sesli konuşma yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine yüzbinlerce farklı oyunu oynamakta mümkün. Oyunlardaki görsel grafikler ise oyunların ne kadar kaliteli olduğunu hissettiriyor. Sosyal ağlarla içli dışlı olanlar yine Facebook, Twitter gibi sosyal hesaplarını yönetebilir.  Birçok markaya ait tablet bilgisayar modeli bulunuyor. Genel olarak birçoğunun özellikleri aynı. İşletim sistemi olarak Android tercih ediliyor. Bunun yanı sıra kendi işletim sistemini kullananların modelleri ise yeteri kadar iyi performans vermiyor.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu tarz ürünlerde bir modeli diğerinden öne çıkaran birçok seçenek olabilir. Dahili hafıza olarak 8 GB ve üstünü seçmekte ise fayda var. Bunun yanı sıra bellek tipi DD3 olanlar şu an en çok tercih edilenler arasında. Ürün seçerken ekran çözünürlüğünün de dikkat edilmesi gerek. Piksel hataları almak istemeyenler en az 1280x800 çözünürlüğe sahip modelleri tercih edebilir. İşlemci hızının ise en az 1.5 olması yine kullanıcıya fayda sağlayacak özellikler arasında. Bu arada 3G özelliğinin olup olmadığına dikkat etmekte fayda var. Görüntülü konuşmak isteyenler, satın alacağı üründe bu özelliğe bakabilir. İnternet üzerinden bu ürünlere ulaşmak isteyenler ise sanal alışveriş sitelerinin sunmuş olduğu kampanyalardan yararlanabilir. Ekonomik fiyatlar ödeyerek bu ürünlere ulaşabileceğiniz sanal mağazalar arasında Gold, Kliksa ve HizliAl'i mutlaka ziyaret ediniz. Seçeneklerin oldukça fazla olması özellikle ihtiyaç duyduğunuz ürüne ulaşma konusunda size yardımcı olacak. Size özel fırsatlar ve kampanyaları kaçırmayın.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları