Yeni Nesil LCD ve LED Televizyonlar Sizi Bekliyor

Led Televizyon Galeri

Teknoloji tüm hızıyla büyürken bunu teknolojik aletlere yansıtmaması tabii ki mümkün değil. Cep telefonları ve televizyonlar ise bu teknolojik büyümeden en çok pay alanlar arasında. Telefonlar artık akıllı telefonlar adı altında satılmaya başladı. Televizyonlarda ise durum çok daha farklı. Tüplü modeller belli bir zamandan sonra daha ince olarak Plazma adı altında satıldı. Lcd ile devam eden süreçte en son durum ise Led televizyonlar. Led sistemi ile çalışan birçok cihazın arasına artık televizyonlarda katılıyor.

Üstün Özellikler Daha Çok Enerji Tasarrufu

Üstün Özellikler Daha Çok Enerji Tasarrufu

Bu tarz cihazlarda en büyük enerjiyi tüplü modeller tüketiyor. Plazma ve Lcd arasında belirgin bir fark olmasa da bu durum Led televizyonlar için geçerli değil. Bu ürünler ilk olarak size oldukça yüksek bir enerji tasarrufu sağlıyor. Cihazda bulunan özel led aydınlatmalar sayesinde görüntü çok daha net ve canlı olabiliyor. Türkiye'de en çok tercih edilen markalar arasında ise Sony, LG, Samsung ve Panasonic geliyor. Ayrıca Arçelik, Vestel gibi Türk markalarının da kendi ürün grupları arasında bu cihazlar bulunuyor. Led televizyonların size sağlayacağı avantajlar ise oldukça fazla. İlk olarak çok daha canlı bir görüntü sizi bekliyor. Birçok marka Wide Color Enhancer Plus teknolojisini kullanarak görüntü kalitesini gözle görülür şekilde arttırdı. Bunun yanı sıra tasarım ve görünüş açısından da son derece estetik durduğunu belirtelim. Satın alacağınız bir duvar aparatı sayesinde cihazı duvara monte edebilirsiniz. Yeni üretilen birçok modelin kalınlığı 2 cm'i geçmiyor. En çarpıcı özelliklerden bir tanesi ise artık akıllı uygulamaların sadece akıllı telefonlarda değil Led televizyonlarda da olması. Cihaz üzerinden intenete bağlanabilir ve Skype gibi görüntülü konuşma programları ile TV'nizi bir kameraya çevirebilirsiniz. Ayrıca Full HD özelliğini çok daha etkin bir biçimde hissedebilir, USB girişi ile film dosyalarınızı izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra HDMI ve USB girişleri, özel sensörler sayesinde ekranın parlaklığını ayarlaması ve hazır olarak gelen yüklü akıllı uygulamalar ile TV'niz boyut değiştirerek başka bir cihaza bürünüyor.

3D Görüntü Teknolojisi!

3D Görüntü Teknolojisi!

Özellikle son birkaç yıldır 3D teknoloji beyaz perdede sıklıkla kullanılıyor. Birçok ilgi çekici film artık 3D özelliği ile ekranlara geliyor. Özellikle yönetmenler bu konuda son derece hassas. Yıllardır standart olarak HD görüntüde film izlemeye gelenler artık bu yeni teknoloji sayesinde çok daha canlı bir görüntü ile karşılaşıyor. Film seçerken de tercihini genellikle 3D görüntüden yana kullanıyor. Teknolojinin bize sunduğu en son özellik ise artık 3D görüntü sisteminin evlere konuk olması. Televizyonlar ile beraber verilen özel gözlükler sayesinde 3D formatında olan her videoyu rahatlıkla izleyebilirsiniz. Yakın zamanda yeni bir ürün almak isteyenleri ise Kliksa, Gold ve Hizlial gibi alışveriş sitelerini ziyaret etmeye davet ediyorum. İnternete özel indirimli fiyatlar ile çok daha uygun fiyatlardan yararlanabileceğinizi unutmayın!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Panasonic
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları