Akıllı Telefonlardan Hangisini Seçmeli?

Akıllı Cep Telefonları Galeri

Özellikle son birkaç yıldır mobil sektörde akıllı telefon fırtınası çok daha sert esiyor. Apple markası bundan 3-4 yıl önce çıkardığı iphone 3 ile ezberleri bozmuş ve tüm dünyada ulaşılması güç bir satış rekoru yakalamıştı. Apple markasının dahisi ve yaratıcısı Steve Jops'un büyük katkılarıyla hazırlanan telefon daha sonra 3S, 4 ve 4S olarak karşımıza çıkmaya devam etmişti. Apple markasının ezeli rakibi ise hiç şüphesiz Samsung. Teknoloji devi Samsung ve Apple arasında süren akıllı telefon savaşının kazanı ise yok. Her iki marka da milyonlarca takipçisi ile pazarın büyük bir bölümün ele geçirmiş durumda.

Akıllı Telefon Sektörünün Devleri...

Akıllı Telefon Sektörünün Devleri...

Apple ve Samsung'un ardından sektörünün bu iki devini ise Htc ve Sony Ericsson takip ediyor. Cihazlarda ise şu an birkaç farklı işletim sistemi bulunuyor. Bunlar arasındaki ufak detayları sizinle paylaşacağız. Öncelikle Google markasına ait olan Android işletim sistemi şu an birçok mobil üreticisinin ilgisi çekiyor. Bunun en büyük sebebi ise tabii ki yüzbinlerce uygulamaya sahip olması. Yani hali hazırda çalışan ve sıkıntı yaratmayan bir sistem bulunuyor. Samsung, Htc, Sony Ericsson gibi sektörün diğer devleri hali hazırda çalışan bu sistemi kendi cihazlarına entegre ediyor. Ancak bu durum Apple için geçerli değil. Apple kendi işletim sistemi ile pazara girmiş ve sadece kendi cihazlarında çalışan işletim sisteminde yüzbinlerce uygulamayla kullanıcının karşısına çıkmış. Bu kadar çok uygulama olmasının en büyük sebebi tabii ki kullanıcılarında uygulama yazıp firmanın özel sitesinde satabilmesi. Haliyle bir yazılım pazarı ortalıkta dönüyor. Samsung ise ilerleyen yıllarda kendi işletim sistemi olan Bada'yı geliştirmek ve en azından Android ile eşdeğer bir hale getirmek istiyor. Böylece ezeli rakibi gibi o da kendi işletim sistemi ile adından söz ettirmek istiyor. İlerleyen yıllarda bu durum ile çok ciddi değişiklikler olacak. Sony ise Ericsson ile ortaklık kurmuş ve Sony Ericsson adı altında çok başarılı modellere imza attı. Ancak henüz Samsung ya da Apple kadar bir satış başarısı yok. Bu yıl içinde ise Ericsson markasını tamamen bünyesine kattı ve artık ürünlerini sadece Sony imzası ile satışa çıkardı. Akıllı telefon pazarında her geçen gün rekabet artıyor ve çok daha akıllı telefonlar karşımıza çıkıyor ve çıkmaya da devam edecek.

Bedava Oyun ve Programlar!

Akıllı telefonların özellikleri sizi cezbediyor ve yakın zamanda bu cihazlardan bir tane satın almak istiyorsanız siz de sanal alışveriş sitelerine göz atabilir ve özel kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Özellikle son yıllarda bu tarz ürünler teknoloji mağazalarına göre çok daha uygun fiyatla bu tarz sitelerde satılıyor. Bu sayede daha az ödeyerek siz de bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Android işletim sistemi ile çalışan bir cihaz aldıktan sonra yüzbinlerce bedava oyun ve programa ise Google.com'a girdikten sonra Play özelliğini seçebilirsiniz. 

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları