Cirque du Soleil Türkiye'de


Dünyaca ünlü Cirque du Soleil topluluğu Saltimbanco gösterisi ile ilk kez Türkiye'de nefesleri kesiyor!


Muhteşem Saltimbanco gösterisi 19 Şubat – 4 Mart 2011 tarihleri arasında İstanbul Abdi İpekçi Arena'da sergileniyor ve biletler Biletix'te satışa sunuldu!


Cirque du Soleil'in görkemli akrobatik ve teatral performansı bir hayali şehir masalını konu eder ve asla kaçırılmaması gereken bir etkinlik! Saltimbanco 'saltare in banco' kelimesinden oluşmuş ve 'bankın üstünde zıplamak'la tercüme edilir!


Ünlü Kanada-Quebec'li Cirque du Soleil sahne tasarımı, müzikleri, kostümleri, makyajları ve dansları ile tüm İstanbul'u büyülüyor! 20 farklı ülkeden 50 sanatçıdan oluşan Saltimbanco kadrosu atletik performansı ile gerçekten nefes kesiyor! Cirque du Soleil şimdiye kadar yediden yetmişe herkesi şaşkına uğratan ve izleyicileri hayran bırakan mükemmel bir gösteri!


Saltimbanco show'unda imkansız görünen denge, zıplama ve dönme gibi hareketler yer alır! Ayrıca bungees, trapez, jonglörlük ve bisikletli akrobatik hareketler sunuluyor! Aynı zamanda dünyaca meşhur özgün paylaçolar sahne'de boy gösteriyor!


Cirque du Soleil'in ilk defa Türkiye'ye gelmesi tüm sanatseverler için tarihi bir an ve herkesi son derece eğlenceli bir gösteri bekliyor...


Gösteri bilgileri:


Abdi İpekçi Arena    19 Şubat – 4 Mart 2011Cuma 20.00, Cumartesi 16.00 ve 20.00; Pazar 16.00 ve 20.00

    50 TL – 150 TL

    Bilet satış: Biletix

    Biletix Tel: 0216 556 98 00

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları