Yüz Bakımı, Cilt Bakımı ve Cilt Bakım Ürünleri

Yüz Bakımı, Cilt Bakımı ve Cilt Bakım Ürünleri Galeri

Kolojen lifleri ve elastin sayesinde cildimizin esnek ve sıkıdır. Cilt genç iken kollajenoz enzimleri bu liflerin dengesini sağlar ve genç cilt esnek, sıkı görünür. Fakat yaşın ilerlemesiyle birlikte cildin bu dengeleri bozulur.


Günümüzde medyanın da katkısıyla "güzellik ve estetik" kavramının büründüğü durum bir çeşit sosyal baskı haline gelmiştir. Ve özellikle kadınların her an bir güzellik ve estetik kaygısı duymasına yol açmıştır. Ancak günümüzdeki gelişmeleri hesaba kattığımızda gençleşmek ve güzelleşmek adına gerçekleştirilen estetik ameliyatlarla mimiklerin kaybedildiği, ifadenin yitirildiği yıllar geride kaldığını görüyoruz. Devir, güzelliği kusursuzluk derecesinde sunan yüz bakımı, cilt bakımı yöntemlerinin ve cilt bakım ürünlerinin devri... Güzel görünmek sadece makyaj yapmak ve giysilerimizle mümkün değil. Bunu destekleyecek olan cildimizle arkadaş olup yüz bakımımıza ve cilt bakımımıza gereken önemi vermekle mümkün.yüz bakımı ve cilt bakımı fırsatları


Yüz bakımı ve cilt bakımı günümüzde kadınlar için vazgeçilmezler arasında. Daha sağlıklı bir ten ancak cilt bakımımıza dikkat etmekle, uygun olan cilt bakım ürünlerini kullanmakla ve güzellik merkezlerinden profesyonel yardım almakla mümkün. Ancak iş, öyle arkadaş tavsiyesiyle, etraftan duyduklarınızla da olmuyor. Vücuttaki en büyük organ cilt ve özellikle dikkat edilmesi gerekenler arasında başta geliyor.


Cildimiz güneş ışınları, olumsuz çevre koşulları, uzun süreli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları, hormonlu gıdalar, dengesiz beslenme, sigara gibi etkenlerle yıpranır. Doğal olan yaşlanma süreci ise hormonal ve genetik( ailesel) faktörlere de bağlı olarak yaşam boyunca devam eder. Sizde bu etkiler sonucu yıpranan yaşlanan cildiniz için bir güzellik yapın ve en özel cilt bakım ürünlerinin kullanıldığı yüz bakımı ve cilt bakımı fırsatlarını kaçırmayın.


Ancak en iyi cilt bakım ürünlerini kullanıp, profesyonelce yapılan cilt bakımının yanında iyi beslenmeli, uyku düzenine dikkat etmeli, bol su içmeli, sigara ve alkolden mümkün olduğunca uzak durmalı, bol temiz hava almalı ve mümkün olduğunca egzersiz yapılmalıdır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
Diğerlerinin ilgisini çeken ürünler
Ver todos en Sağlık & Güzellik ›