Facebook


Yaşlı veya genç hiç fark etmiyor artık HERKES Facebook'ta! Küçük kardeşimizden Baba annemize kadar Facebookt'a olmayan yok!


Facebook'un kısa hikayesi


Facebook sayfası Şubat 2004'de Harvard Üniversite öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur ve bugün yaklaşık 600 milyon insan tarafından aktif şekilde kullanılmaktadır!


Ekim 2010 Alexa istatistiklerine göre Facebook dünya'nın en fazla ziyaret edilen 2'inci sitesidir! Öncellikle Harvard öğrencileri için kurulan bu site bugün rekor kırıp Eylül 2006'dan itibaren tüm e-mail adreslerine açılmış durumda! 2011 Ocak ayında Facebook'un değeri yaklaşık 50 milyar ABD-Dolar tahmin edilmiştir! Dünyanın en değerli markası ise Google arama motorudur!


Bir sosyal web paylaşim olarak Facebook'un amacı ise arkadaşlarla iletişim kurmak ve bilgi alışverişi yapmak! Siteye üye olmak ücretsizdir! Kullanıcılar profillerini fotoğraflarla ve kendi hakklarında bilgiler ile oluşturmaları mümkündür! Arzu edenler için profillerini sadece arkadaşlar ile paylaşmaları mümkündür veya istenen bilgiler belli kişiler tarafından görülmesi sağlanabilir!


Bunun yanında Facebook kullanıcılarına chat, armağanlar, pazar yeri, dürtmeler, videolar veya etkinlikler gibi çok çeşitli fonksionlar sunuyor!


Facebook şuan 74 farklı dil seçeneklerine sahip ve dünya çapında bu web sitesi için daha'da ilelerme potansiyeli gözüküyor!

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları