Bodrum Bale Festivali

Bodrum Bale Festivali Galeri

Uluslararası Bodrum Bale Festivali bu yıl 9. kez düzenleniyor...15 Ağustos - 3 Eylül tarihler arasında sergilenecek olan Bodrum Bale Festivali sanatseverlerle çok yakında buluşacak.

Türkiye'nin tek Bale Festivali olan Bodrum Bale Festivali 'Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü' tarafından gerçekleştirilicek ve bahsettiğimiz tarihler arasında Bodrum Kalesi'nde düzenlenecek. Tarih'in, kültür'ün ve doğanın buluştuğu yerde ve işlek turizm kent'ler arasında bulunan Bodrum kalesinde baleciler yeteneklerini sunacaklar. Her sene olduğu gibi bu sene'de Bodrum Bale Festivali'n açılışını 'İstanbul Devlet Opera ve Balesi' 15 Ağustos'ta yapacak.

Konuklar

Açılış için seçilen bale sergisi ise 'İstanbul Mozaik' adlı eser. 3 bölümden oluşan bu eser U. Scholz/P. de Bana/J. Martinez'in koreografileriyle gerçekleşecek ve 'Mi Favorita', 'Creatures' ve '2. Senfoni' adlı eserler de sergilenecek. Bodrum Bale Festivali'nde sahnelenecek olan eserler arasında 'Ben, Don Kişot' adlı bale 18 Ağustos'ta koreograf Boris Eifman tarafından sahneye konulacak. Diğer bir bale gösterisi ise Almanya'dan festivale konuk olucak. Mecklenburg Schwerin Devlet Bale Topluluğu 'Carmen' adlı bale Bodrum Bale Festivali'ne katkıda bulunacak. Dünyaca tanılan ünlü koreograf Young Soon Hue ise, yaptığı modern koreografilerle 21 ve 22 Ağustos'ta baleci ekibini sahneye koyacak.Bodrum Bale Festivali'n bir diğer önemli konuğu ise Washington Bale 'Rock'n Roll' (Sallan Yuvarlan) adlı gösteri ve 25 ila 26 Ağustos tarihlerinde Bodrum kalesinde sizlerle olacak. Bu program üç bölümden oluşacak ayrıca Koreograf Trey McIntyre'nin 'High Lonesome', Koreograf Septime Webre'in 'Fluctuating Hemlines' ve Koreograf Christopher Bruce'un 'Rolling Stones'un müzikleri üzerine yaptığı 'Rooster' adlı eserler de sahnelenecek. 'Mevlana'nın Çağrısı' adlı bale Mehmet Balkan tarafından koreograf edilmiştir ve bu eser Mersin ile Samsun Devlet Opera ve Baleleri tarafından 29 Ağustos pazartesi akşamı saat 21.45 de temsil edilecek Ünlü 'Los Vivancos – 7 Kardeş' adlı program ise 1 ve 3 Eylül arasında izleyici karşısına çıkacak

www.bodrumballetfestival.gov.tr

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları