Güneş Koruyucu Krem

Güneş Koruyucu Krem Galeri

Hangi güneş koruyucu krem'ler güneşe karşı etkili?Şuan belkide yaz sezonun en sıçak aylarındayız ve insanlar bol güneşli ve eğlenceli tatil geçiriyorlar! Bunun yanı sıra tatilciler bazen güneşden korunmayı ihmal ediyorlar hatta umursamayanlarda oluyor. Aşırı derece güneşin ne kadar zararlı olduğunu maalesef bazen unutuyorlar. Bu yüzden size güneş koruyucu krem'in ne kadar önemli olduğunu berlirtmek istiyoruz.
Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Rukiye Kaymaz fazla güneşin cildimize ne kadar zararlı olduğunu söylüyor. Bunun yanında güneş koruyucu krem'in seçimi ile ilgili en önemli açıklamalarını yaptı.
Güneşin D vitamini akut ve kronik etkiler sağlıyor ve her iki grup'u çiddiye alınması gerekiyor. Akut yan etkiler yanık ve alerji, kronik yan etkiler ise fotoyaşlanma ve deri kanser riskini artırıyor.

Ayrıca beyaz tenli, mavi gözlü ve çilli kişiler güneş hasarına daha yatkındır! Ancak herkesin cilt yapısına göre uygun güneş koruyucu krem'ler bulunuyor ve güneşten korunmak için çocukluk yaşlarından itibaren korunmaları gerekiyor.

Güneş koruyucu kremi seçiminde her türlü cilt bakım ürünü seçiminde olduğu gibi dermatolog görüşü almak gerekmektededir. Güneş koruyucunun hem UVB hem de UVA’ya karşı etkili olması çok önemli. Ayrıca kişinin cilt yapısına göre uygun olması gerekiyor ve aynı zamanda nemlendirme ve antioksidan faktörler içeren dermatozkozmetik bir ürün olmalıdır. SPF sun protective factor yani güneşten koruyucu faktör kelimelerinin kısaltmasıdır. UVB’ye karşı etkinliği yansıtır.

Güneş koruyucun UVA'dan korumasına dikkat edilmelidir. Güneş ışığının yoğun olduğu aylarda açık renklilerin minimum SPF 30 güneş koruyucular kullanması önerilir. Öğlen saatlerinde kesinlikle güneş kremi ile korunmanız gerekiyor hatta güneşe çıkmamanız öneriliyor. Kış aylarında ise kullanılan nemlendirici ve makyaj ürünlerinin içinde güneş koruyucu bulunmasına dikkat edilmelidir. Oluşmuş hasarı giderici cilt bakım ürünleri ve kimyasal soyma, lazerle cilt gençleştirme gibi dermatolojik tedavi seçenekleri açısından dermatolog yardımı alınması önerilmektedir.Sağlıkta güvenli alışverişin adresi: Sifadeposu.com
Güneş koruyucu krem'lerin yanı sıra saç bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Sifadeposu'nda bulunan ürünlerin kategorilerine göre detaylı olarak sıralanmıştır. İlgili ürünlerin kategorilerini tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları