Apple MacBook Air Satışta!

Apple MacBook Air Satışta! Galeri

Bir süredir oldukça hızlı bir şekilde yayılan söylenti sonunda gerçeğe dönüştü ve Apple, MacBook Air ile, Apple müşterilerini bir kez daha mest etmeyi başardı. MacBook Air ile ilgili detayları kaynağından almak isterseniz buraya tıklayarak Apple Store'a gidebilirsiniz.

Temmuz ayı Apple'ın oldukça aktif olduğu aylardan biri olarak takvimlerdeki yerini aldı. Bir süre önce Mac OS x Lion adlı işletim sistemiyle müşterilerinin karşısına çıkan dünyaca ünlü teknoloji firması dün, bir süredir heyecanla beklenen, MacBook Air adlı diz üstü bilgisayarı satışa çıkardı.

İşletim sistemi olarak Mac OS x Lion kullanan MacBook Air, geçtiğimiz seneki tasarımını aynen muhafaza etmesine karşın birkaç noktada önemli değişiklikler içermekte.

Yeni MacBook Air - Yeni Intel İşlemcileri

Yeni MacBook Air - Yeni Intel İşlemcileri

MacBook Air'ın 11 inç modelinde Intel Core i5 kullanılırken, 13 inç modelinde ise, isteğe bağlı olarak, Intel Core i5 veya Intel Core i7 kullanılmakta.

SSD, Thunderbolt, Arkadan Aydınlatmalı Klavye

SSD, Thunderbolt, Arkadan Aydınlatmalı Klavye

Apple MacBook Air, mobil teknolojiye katkısı oldukça büyük olan SSD diskleri ailenin yeni üyelerinde de kullanmaya devam ederken, aynı zamanda Intel'in geliştirdiği Light Peak teknolojisinin ilk uygulaması olan Thunderbolt'u da kullanıcılara sunmakta.

Sihirlielma.com'da belirtildiği üzere "Thunderbolt sayesinde şu anda sadece hayal edebildiğimiz veri transfer hızlarına ulaşmak mümkün. USB 2.0′dan 20 kat, FireWire 800′den 12 kat daha hızlı olan Thunderbolt teoride 10 Gbps (saniyede 10 Gigabit) veri transfer edebiliyor. Yani aslında FullHD kalitesinde (1080p) bir filmi (yaklaşık 10-20 GB) 30 saniyeden daha kısa zamanda kopyalayabiliyor".

MacBook'ta kullanıcıların en büyük taleplerinden biri de karşılanmış durumda. Artık kullanıcılar arkadan aydınlatmalı klavye kullanabilecek.


Apple MacBook Air Satış Fiyatı

999 dolar ile 1599 dolara arası değişen fiyatları ile ürünü incelemek ve satın almak için buraya tıklayarak Apple Store'a gidebilir, ya da İndirimlr kampanyalarını gözden geçirmek için buraya tıklayabilirsiniz.Kaynak: sihirlielma.com

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
Diğerlerinin ilgisini çeken ürünler
Ver todos en Elektronik ›