Sevgililer Günü

Sevgililer Günü Galeri

Japonyada Sevgililer Günü
Japonlar Sevgililer Gününü iki kez kutluyorlar – ancak dikkat etmeleri gerekiyor. Genellikle artık aşk arka planda olduğu gözüküyor ve bu hediye jesti net bir açıklama verir.


14 Şubat Sevgililer Günü


Bugün Sevgililer Günü. Birileri için ticaret başkakaları için sevgililer günü. Ayın 14. Japonyada tam iki kez kutlanıyor ve bu yüzden para kazanma şansı ikiye katlanır: öncelikle sade bayanlar 14 şubat'da erkeklere hediyeler alır . Daha sonra bir ay sonra yani 14 mart'da erkeklere sıra gelir ve bayanlara hediyeler alırlar!


Bu arada, hediye almak sade sevgiliye, hayat arkadaşa veya kocaya mahsus değildir! Bayanlar babalarına, sınıf arkadaşlarına, iş arkadaşlarına, öğretmenlerine veya patronlarına bile sütlü çikolatalar sunmaktadır. Bu jestin genellikle artık aşkla alakası kalmiyor daha çok bir alım verim tarzı oluyor, ve bu sade Japonya için geçerli değildir!


Kalpden gelen Sevgililer Günü çikolatası hangisidir? Kendi ellerle üretilen! Bunu birçok kursda öğrene bilirsiniz! Bu arada pek sevilmeyen arkadaşlara ucuz paketlenmiş çikolata yeterlidir ama sevilen arkadaşlara daha çok özen gösterip güzel renkli paketler ediliyor: paket ne kadar pembe ise sempatik o kadar yoğundur!


14 Mart'a gelince japon erkekleri beyaz çikolata, marshmallow veya diğer beyaz şeker ile sevgilerini gösterirler. Bu fikri bir pastane sahibi üretmiş ve Japonyadaki şekerleme ve fırıncılık sektörü bu günü 1980'den itibaren "Beyaz Günü " diye ilan etmiş. Ama bildiğiniz gibi şimdiki zamanda hediyelerin arasında sade beyaz çikolata değil, takılar, kıyafetler akşam yemekleri dahil herşey bulabilirsiniz!

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
Diğerlerinin ilgisini çeken ürünler
Ver todos en Parfüm ve Kolonyalar ›