Graffiti Festivali Taksim

Graffiti Festivali Taksim GaleriGraffiti'nin Türkiye'de tanınması ve yaygınlaştırılması amacıyla uluslararası festival düzenliyor.
Bu sene 2. Uluslararası Graffiti Festivali Taksim de gerçekleşiyor.
Türkiye ve Avrupa'dan katılacak 60 graffiticiler sanatlarını sergileyecek. 'Meetings of All Stars - Yıldızların Buluşması' 24 Temmuz Pazar günü Taksim Gezi Parkı'nda 11.00 - 23.00 saatleri arasında düzenlencek. 'Meeting of All Stars- Yıldızların Buluşması' sloganı ile düzenlenen Graffiti Festivali Taksim Gezi Parkı'nda gün boyu sürecek etkinliklerle sunulacak.


Graffiti hikayesi
İlk kez Eski Mısır da kullanılmış ve bugün dünyaca ünlü ve daha çok gençler tarafından uygulanan bir resim yapma yöntemi diyebiliriz!
Ancak dünya'da ve Türkiye'de bir sanat dalı olarak kabul edilmesi oldukça uzun yıllar zaman aldı. Graffiti, ilk kez eski Mısır'da yol almış ve Mısırlılar geçtikleri yerlerin duvarlarına adlarını ya da resimlerini çizmeye başlamış. Bugün ise Graffiti bir sanat! Kendi ticari sektörünü, kendi giyim tarzını ve kendi literatürünü oluşturan graffiticiler, Graffitinin yoğun olarak uygulandığı şehirlerde her duvarda adeta bir sanat eseri sergileniyor.
Graffiti hayranları bu sene 2. Uluslararası Graffiti Festivali Taksim'i ziyaret edip profesyonel duvar tasarımlar görme şansını yakalaya biliyorlar.
Graffiti Festivali 'Yıldızların Buluşması' 24 Temmuz Pazar günü Taksim Gezi Parkı'nda 11.00 - 23.00 saatleri

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları