Side 11. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali

Side 11. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali GaleriBu yıl 23 Temmuz'dan itibaren sunulan Side 11. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Antik Side Tiyatrosu ve Apollon Tapınağı'nda ücretsiz olarak 17 Eylül'e kadar gerçekleşecek!

Etkinlikler'den birsi ise Bodrum Oda Orkestrası ve şefliğini Antonio Pirolli üstlenecek. Kendisi çok geniş bir opera ve senfoni repertuarına sahip olan ünlü bir İtalyan müzisiyen.
Antonio Pirolli Bodrum Oda Orkestrasını yönetirken, meşhur ve büyüleyici kemancılarından Mario Hossen eşlik edecek ve Bach, Albinoni, Mozart ve Vivaldi'nin eserlerini seslendirecek. Sekiz yaşından beri keman solisti olarak sahneye çıkan usta sanatçı Mario Hossen klasik tarzı, etkileyici performansı ve stiliyle dikkat çekenlerden biri. Kendisi mükemmel enerjiye sahip olan bir keman solisti olarak değerlendiriliyor.

Bu yıl Side Belediyesi tarafından 11. Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleşecek konserde Bodrum Oda Orkestrası'ın sunduğu parçalar:
J.S.Bach'ın 'Brandenburg Konçertosu'nu,
T. Albinoni'nin 'Adagio'su,
W.A. Mozart'ın 'Küçük Bir Gece Müziği'ni ,
A. Vivaldi'nin 'Mevsimler'

Bodrum Turgutreisli olan, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından Numan Pekdemir tarafından 2008 yılında kurulan Bodrum Oda Orkestrası; İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşuyor. Çalışmalarını Turgutreis Belediyesi'nin destekleriyle sürdüren orkestra, müzik sanatının en güzel örneklerini halka sunmayı amaçlıyor.

2001 yılından bugüne gerçekleştirilmekte olan Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali; kültür-sanatı, tarih ve turizmle bütünleştirerek sanatı, sanatçıyı, yaz mevsiminde Side'de ve çevresinde buluşan yüz binlerce insana sunmak, Side'yi dünyaya Side Festivali aracılığıyla da tanıtmayı amaçlıyor.

sidefestival.com

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları