Ferrari

Ferrari Galeri

Hyundai Lpg aracı nasıl Ferrari oldu...


Adana'da bir otomobil tutkunu 30 bin lira değerindeki Hyundai marka Lpg'li aracını 20 bin lira harcayarak Ferrariye benzetti.


Otomobil sürücüsü bu şekil fikirlerin sınırsız oldğunu göstermiş oldu. İsmail Demir (36), 30 bin liraya satın aldığı 2004 model Hyundai FX Coupe model otomobilini, Ferrari'ye benzetmeyi başardı.İsmail Demir, küçük yaşlardan itibaren Ferrari marka otomobillere büyük tutkunluğunu belirti, ve ileride hep böyle bir araca sahip olmak hayalini kurduğunu anlattı. Yalnız Ferrari'yi alacak ekonomik güce bir türlü kavuşamadığını ifade etti İsmail Demir. Sonra sahip olduğu Lpg'li Hyundai otomobili tamamen değiştirerek, Ferrari görünümüne kavuşturmak için araştırma yapmaya başladığını söylüyor.
Demir, modifiye işlemi yapan bir arkadaşıyla görüşerek, bu isteğinin gerçekleşip gerçekleşemeyeceği üzerinde fikir alışverişi yaptığını, daha sonra da bu hayalini uygulamaya başladıklarını söyledi.Ferrari Hyundai sihirbazlığı yaklaşık 1, 5 ayda tamamlanmış ve Demir şöyle anlattı:


"Ferrari bugün her sürücünün hayalinde olan bir otomobildir. Ancak maddi değeri çok yüksek olduğu için herkese almak nasip olmuyor. Ferrari'nin vergisine bile gücümüz yetmez. Ama modifiye ettiğim Hyundai aracına sadece 159 lira vergi ödüyorum ve görünümde Ferrari kulanıryorum. Hyundai marka otomobilimi 30 bin liraya almıştım ve bunun üzerine sade 20 bin lira harcama yaptım ve bir Ferrari'ye sahip oldum. Modifiye firmasının sahibi arkadaşım ve bir kaportacının çabaları sonucu gerçeği 800 bin lira değerinde olan Ferrari'nin görünümüne sahip bir aracım oldu. Otomobili görenler gerçekte gözlerine inanamıyor. Herkes dikkatle aracı inceliyor. "


İsmail Demir, ilerleyen günlerde Nissan marka bir otomobilini de Maseratti görünüme kavuşturmayı planladığını, bununla ilgili çalışmalara başladıklarını söyledi.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları