Türk Telekom Sezen Aksu Yaz Konserleri 2011 başlıyor...

Türk Telekom Sezen Aksu Yaz Konserleri 2011 başlıyor... Galeri


Sezen Aksu 2 Yıl Aradan Sonra hayranları ile İstanbul'da buluşacak!Dekorundan sahne tasarımına, kostümlerden orkestrasına kadar, titizlikle hazırlanılan bu konser 2 yıl aradan sonra "Türk Telekom Sezen Aksu Yaz Konserleri "
kapsamında İstanbul'da gerçekleşecek!


Konser bilgileri

"Türk Telekom Sezen Aksu Yaz Konserleri" kapsamındaki konserler, 16 , 17 ve 22 Temmuz tarihlerinde saat 21.00'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde sergilenecek.
Türk Telekom'un katkılarıyla Sezen Aksu konserleri yarından ihtibaren başlıyor. Sezen Aksu'nun "Bakarsın umduğundan iyi geçer yaz..." mesajıyla müzik severlerin beğenisine sunulan "Öptüm" adlı albümünün yeni şarkıları ve unutulmaz Sezen Aksu klasikleri konser'de yer alacak.
Müzik severlerin geçmişten günümüze klasikleşmiş Sezen şarkılarıyla müzik yolculuğuna çıkacakları konserlerin en büyük özelliği, "Hayatımın kıymetini daha iyi anladığım, neşeli ve tadı yerinde bir dönemine ait şarkılar" diye tanımladığı albümü "Öptüm"deki şarkıları ilk kez "Türk Telekom Sezen Aksu Yaz Konserleri"nde seslendirecek olması.

Sezen Aksu kısaca
Sezen Aksu Denizli Sarayköy de dünyaya geldi ve İzmir Kız Lisesi babasının arzusu ile girdiği Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi de dahil olmak üzere eğitim sürecini İzmir'de sürdürdü. Rüştü Şardağ'dan aldığı sanat müziği eğitiminin yanı sıra resim ve oyunculuk gibi alanlarda da kurslara katıldı. Profesyonel yaşama ilk 45'liğini çıkardığı 1975 yılında adım attı. Yorumcu kimliğinin yanı sıra 400'den fazla beste ve sözün de sahibi oldu. 8 adet 45'lik, 3 adet single ve 27 albüme imza atan sanatçı 15'e yakın albümde de konuk sanatçı olarak yer aldı. Öte yandan 40'a yakın derleme albümde eserlerine yer verildi. Şarkıları 100'ü aşkın farklı yorumcu tarafından seslendirilirken, kendisini heyecanlandıran genç yeteneklerin yapımcılığını üstlendi. Türkiye de dahil olmak üzere 20'den fazla ülkede 1500'ün üzerinde konser veren sanatçı, yerli ve yabancı birçok sanatçı ile müzikal çalışmalarda bulundu. Öte yandan eserleri İtalyan tenor Alessandro Safina ve Avustralyalı şarkıcı Holly Valance gibi popüler sanatçılarca seslendirildi.

Oyunculuk alanında da çeşitli çalışmaları bulunan Sezen Aksu, 'Serçe albümünün yayınlandığı 1978 yılında ilk sinema denemesini gerçekleştirdi. Atıf Yılmazın yönettiği Minik Serçe adlı filmde Bulut Arasla başrolü paylaştı. 1990da, yönetmenliğini Yavuz Özkanın yaptığı 'Büyük Yalnızlık' filminde Ferhan Şensoy ile birlikte başrolü üstlendi. Sanatçının 1981 doğumlu bir oğlu bulunmaktadır.

Biletix Konser biletleri

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları