Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2 Galeri

Harry Potter ile beraber büyük final!


Harry Potter film serisinin son macerası ve merakla beklenen son filmin ikinci bölümü vizyona girdi.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları ikinci bölümü final halinde çekilerek 12 Haziran 2010 tarihinde tamamlanmıştır.

Filmin ilk bölümü Kasim 2010 da gösterime girmişti, İkinci bölümü ise bugün 13 Temmuz 2011'de gösterime girdi. İlk bölüm 2D olarak vizyona girerken ikinci bölüm bu defa WarnerBros. tarafından 2D ve 3D olarak gösterimde.

Destansı finalde, iyi ile kötünün mücadelesi büyücülük dünyasını büyük bir savaşın içine sokmuştur. Tehdit hiçbir zaman bu kadar büyük olmamıştır ve artık hiçbir yer güvenli değildir. Bu arada, Lord Voldemort ile son karşılaşmasına gittikçe yaklaşan Harry Potter’ın en büyük fedakarlığı yapması gerekecektir. Herşey burada sona erecektir.

Film Kadrosu
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2. bölümün yönetmenliğini David Yates, senaristliğini Steve Kloves üstlenmiştir.

Filmin oyuncu kadrosu: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Bonnie Wright, Matthew Lewis, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Warwick Dawis, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Brendan Gleeson, Richard Griffiths, Jason Isaacs, Gary Oldman, Alan Rickman, Fiona Shaw, Maggie Smith, Imelda Staunton, David Thewlis, Julie Walters ve Emma Thompson'dır.

Harry Potter film serisinin son bölümü,Harry'nin hortkulukları bulup Voldemort'u öldürme çabasını anlatıyor.Kitaptan:Sihir dünyası savaşta! Karanlık Lord iyice güç kazanırken iyiler de boş durmuyor.Yedinci yılında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu`na dönmeyen Harry Potter,Dumbledore`un ona bıraktığı görevi tamamlamaya çalışıyor.Yanında her zamanki gibi Ron ve Hermione`yle, bir yandan Voldemort`tan ve onun Ölüm Yiyenler`inden kaçarken bir yandan da Hortuluk`ları yok etmek.

Konu
Ölüm Yadigarları`nın sırrını keşfetmek zorunda olan Harry kendi geçmişiyle ilgili pek çok şey öğreniyor.Kitabın başlarında Bill ile Fleur'un düğünü olur. Fakat Ölüm Yiyenler düğünü basar; Harry, Ron, Hermione ve diğerleri Bakanlık'ın Voldemort tarafından ele geçirildiğini ve Sihir Bakanı Rufrus Scrimgeour'un öldürüldüğünü öğrenirler...

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2 Fragmanı izle

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları