Oben Budak'ın İlk Kitabı Falan Filan

Oban Budak Falan Filan Galeri

Aşk, ayrılık, ihanet ve seks... Oben Budak ilk roman çalışması olan Falan Filan'da şehirli insanın gündelik yaşamına ve ilişkilere dair her şeyi, yaşandığı gibi en gerçek haliyle anlatıyor. Geçtiğimiz ay raflardaki yerini alan bu kitap çoktan en çok satanlar listesindeki yerini aldı ve bu yazın kitaplarına damgasını vurdu. Yalın ve sürükleyici bir dille anlatılan çarpışık ilişkiler, korkular, endişeler, kadın-erkek ilişkilerinde oynanan oyunlar bir solukta okunuyor. Habertürk gazetesindeki köşe yazılarıyla İstanbul'un, şehir yaşamının nabzını tutan, hem gündüz etkinliklerini hem de gecelerin çılgın partilerini okuyucularıyla paylaşan Oben Budak, Esen Kitap etiketiyle raflarda yerini alan Falan Filan ile genç okurların beğenisini topladı. Berrin Yavuzlar'ın editörlüğünde hazırlanan kitapta karakterlerin illüstrasyonları da yer alıyor. Usta çizer Ergün Gündüz'ün karakteristik illüstrasyonlarıyla kitap hep canlandırılmış, hem de benzersiz kılınmış. DJ'lik performansıyla da tanınan ve beğeni toplayan Oben Budak ilk roman denemesi Falan Filan'da bugüne kadar kadınlardan dinlediği hikayeleri, tüm çıplaklığıyla, hiçbir sansüre yer vermeden anlatmaktan çekinmemiş. Eğlence dünyasının tanınan ve partilerin aranan ismi ünlü köşe yazarı, 3,5 yıl boyunca üzerinde çalıştığı romanıyla kariyerinde yeni bir kapıyı aralıyor. Kadın-erkek ilişkilerine hafif alaycı yaklaşan üslubuyla komik hikayeler yer alıyor kitapta. Kitabın ana kahramanı sevgilisinden yeni ayrılan bir kadın. Onun nevrotik bir kadın olduğunu söyleyen genç yazar, kadınların da erkeklerin de ondan korkmamasını öğütlüyor.

Kadın-erkek ilişkileri Falan Filan

Bugüne kadar farklı televizyon kanalı, dergi ve gazetelerde görev alan Oben Budak, çalıştığı kişilerin hep kadın olduğunu ve onlardan çok hikaye dinlediğini söylüyor. Oben Budak ilk roman denemesi Falan Filan kitabında dinlediği bu hikayeleri olduğu gibi anlatmış. Tutkulu, aşk acısı çeken ama eğlenmesini de bilen ana karakterin, kadın kahramanının nevrotik olduğunu düşünüyor genç yazar. Ayrıldığı sevgilisinin ardından camdan televizyon fırlatacak kadar tutkulu, çıktığı her adama bir gün evlenecekmiş gibi bağlanarak aşk acısı çeken, tek gecelik aşklarla seksin tadını çıkaran bu nevrotik kadın oldukça eğlenceli. Her bölümde okuyucuyu sarsan farklı bir hikaye var. Kitabını “Kişiler değişse de yaşadığımız şeyler hep aynı değil mi? Bütün duygular aşk – ayrılık - ihanet ve seks arasında gidip gelmiyor mu? Bir daha asla yapmam dediğiniz hataları yapıp, başka kişileri, bambaşka duygularla sevmiyor muyuz? Bu olaylarda kişilerin bu kadar önemi var mı sizce? Bilmem, belki de vardır...” diye sona erdiren Oben Budak okuyucularına ruhunun birbirinden farklı renklerini sunuyor.

Falan Filan en çok okunan kitaplar listesinde

Sıcak yaz aylarında plajlara koşan tatilcilerin akıcı ve sürükleyici kitapları tercih ettiği bilinen bir gerçek. Oben Budak'ın ilk romanı Falan Filan da alaycı üslubu ve kadın-erkek ilişkilerini anlattığı yalın diliyle tam da böyle bir kitap. Geçtiğimiz aylarda raflardaki yerini almasına rağmen çok kısa bir süre içinde en çok okunanlar listesinde yer almayı başaran kitap genç okurların beğenisini topladı. Özellikle şehirli, yeni mekanlar keşfetmeyi seven, gece gezmelerinden hoşlanan ve partileri kaçırmamaya özen gösteren genç kadınların ve erkeklerin ilgi gösterdiği kitap için bir de tanıtım videosu hazırlandı. Kitapta yer alan illüstrasyonlara yer verilen bu tanıtım videosu da internette en çok tıklanan videolar arasında.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları